o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ABA
|

Pijany ksiądz sikał na ulicy i uderzył policjanta. Usłyszał już wyrok

122
Podziel się

Ksiądz Ireneusz P. usłyszał wyrok za swoje pijackie zachowanie w styczniu tego roku. Duchowny zaatakował policjantów, którzy przyłapali go na oddawaniu moczu w miejscu publicznym.

Pijany ksiądz sikał na ulicy i uderzył policjanta. Usłyszał już wyrok
Ksiądz usłyszał wyrok za napaść na policjanta. (Pixabay)
bEipASCt

Ksiądz Ireneusz P. został uznany za winnego znieważenia i zaatakowania policjantów. Sąd Rejonowy w Gryficach zasądził grzywnę w wysokości czterech tysięcy złotych oraz po 1 tys. zł zadośćuczynienia dla każdego z policjantów.

Ksiądz przyłapany przez policjantów

Z jednej strony, jak każda osoba, która sprawuje jakąś funkcję publiczną, ksiądz również będzie postrzegany jako osoba, od której oczekuje się pewnych standardów. Ksiądz tego 12 stycznia był bardzo daleko od tych standardów. To nie powinno się wydarzyć - uzasadniał swoją decyzję sędzia Radosław Bielecki z Sądu Rejonowego w Gryficach.
bEipASCv

Sędzia podkreślił, że wydarzenie było incydentem i ksiądz nie zasługuje na surowszy wyrok. Wcześniej duchowny sam przeprosił i postanowił dobrowolnie poddać się karze.

Do incydentu doszło 12 stycznia. Ksiądz Ireneusz P. został przyłapany przez policjantów na oddawaniu moczu w miejscu publicznym. Będący pod wpływem alkoholu duchowny zaczął wyzywać policjantów, szarpać ich, a jednego nawet uderzył. Funkcjonariusze zawiadomili prokuraturę.

bEipASCB

Ireneusz P. pełni posługę już od 37 lat. Służył w wielu parafiach, m.in. w Niechorzu, a ostatnio w Gryficach. Był także kapelanem strażaków. Do wspomnianego incydentu nigdy nie miał problemów z prawem i nie przejawiał agresywnego zachowania.

Zobacz także: Przemoc domowa wobec dzieci. Niebezpieczne zjawisko nasila się w Polsce
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEipASCW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(122)
Kardynał
miesiąc temu
Księża golą rów między pośladkami aby ślizg był lepszy
Trytytek
miesiąc temu
A nie dało się załatwić sprawy zgodnie z obowiązującymi w kościele regułami - zamiecenie pod dywan, ewentualnie zmiana parafii?
DrAco
miesiąc temu
Przepraszam, co to za kategoria "zaatakowanie policjanta"? Nie ma czegoś takiego w prawie karnym. Kodeks karny wymienia jedynie znieważenie funkcjonariusza oraz czynną napaść na funkcjonariusza, przy czym ta druga kategoria to przestępstwo o większym ciężarze gatunkowym. Tymczasem to co tutaj w tym artykule (ale także w obecnej praktyce orzeczniczej) wskazuje na "rozmywanie" odpowiedzialności oraz na nierówne traktowanie oskarżonych. Prawdziwie demokratyczne państwo, w którym księdzu wolno więcej...A orzeczona kara? Nawet nie warto komentować...
bEipASCX
Wierzący
miesiąc temu
To nie kara dla takiego, to nagroda (zwłaszcza za napaść na Policjantów będących Funkcjonariuszami Państwowymi na służbie). Zapłaci te parę groszy z nie swoich pieniędzy i po kłopocie. Ta kara nie przyniesie żadnych skutków wychowawczych.
sierka
miesiąc temu
X na plecach od pały mu się należy i 5 kratek za czynną napaść na policjanta Owieczki módlcie się za swojego zbłądzonego pasterza
Realista
miesiąc temu
Nie ma to jak chlanie w konfesjonale słuchając spowiedzi, potem wciągnięcie kreski i rajd autem po okolicy.
Ona
miesiąc temu
Nie wiedziałam, że w pałę daje tak wino mszalne, biedaczek mógł się lepiej opić wody święconej.
Proboszcz
miesiąc temu
Owieczki zarządzam zbiórkę min.10000.
Szary Wilk
miesiąc temu
Jak był kapelanem strażaków to może gasił pożar sikawka. Więc medal mu się należy a nie mandat.
Figo
miesiąc temu
Ksiądz to taki sam zawód jak każdy inny. Czemu traktować księdza inaczej niż przedstawiciela każdego innego zawodu???
Sarkazm
miesiąc temu
Czy policjanci przeprosili już duszpasterza za swoje zachowanie i wpłacili ofiarę na jego konto?! ps.Alleluja i do przodu...
Wyborca PiS p...
miesiąc temu
Dlaczego nie dostał aresztu i wyroku 5-10 lat za atak na policjanta?
Sauron
miesiąc temu
To jak to? To księdzu nie wolno oddawać moczu w miejscu publicznym nawet po spożyciu mszalnego wina? W jakim dzikim kraju my żyjemy?
bEipASCP
Fff
miesiąc temu
Do roboty niech sie rusza a nie po cudzych portfelach zagladac!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić