Rafał Strzelec
Rafał Strzelec| 

Pijany motocyklista tarzał się po jezdni? Szokujące nagranie, policja apeluje

9

Lokalny portal z Oleśnicy opublikował nagranie z motocyklistą jadącym ulicami miasta. Jak wynika z relacji świadka, kierujący był najprawdopodobniej pod wpływem alkoholu. W pewnym momencie przewrócił się przed jadącym przed nim pojazdem. Policja otrzymała zgłoszenie, ale nikogo nie zastała na miejscu.

Pijany motocyklista tarzał się po jezdni? Szokujące nagranie, policja apeluje
Oleśnica: Pijany motocyklista przewrócił się na jezdnię. Policja komentuje nagranie (Facebook, Getty Images, OlesnicaInfo.pl, Piotr Latacha)

Na profilu społecznościowym portalu OlesnicaInfo.pl opublikowano nagranie z niedzieli (21 kwietnia). Film nagrany przez jednego z kierowców pokazuje szokujące zachowanie motocyklisty. Wszystko wskazuje na to, że kierujący jednośladem poruszał się pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

Na nagraniu widać, jak motocyklista zjeżdża na pobocze i po przejechaniu pewnego odcinka przewraca się. Nagrywający całą sytuacją mężczyzna, mimo usilnych nawoływać swojej pasażerki, postanowił wysiąść z auta i prawdopodobnie chciał zabrać klucze kierowcy jednośladu. Ten jednak odjechał. Jak wynika z opisu, sytuacja miała miejsce przy wjeździe do Oleśnicy od strony Smardzowa.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zabójstwo w Płaczewie. Zwłoki 35-latka zalali betonem w garażu

Pijany motocyklista. Policja komentuje nagranie z Oleśnicy

Jak wynika z relacji świadka, motocyklista po paru wywrotkach uciekł między budynki przy ul. Nowowiejskiej i Mikołajczyka. Policja miała nie zdążyć z interwencją. Zapytaliśmy rzeczniczkę Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy, czy mundurowi otrzymali informację o rzekomo pijanym motocykliście.

W niedzielę około godz. 23.40 otrzymaliśmy zgłoszenie z którego wynikało, że nietrzeźwy motocyklista porusza się ulicami miasta. Policjanci udali się w ten rejon, ale nie było tam ani osoby zgłaszającej, ani motocyklisty - mówi nam starszy aspirant Bernadeta Pytel.

Jak podkreśla, do komendy nie wpłynęło żadne zawiadomienie o tym zdarzeniu, dlatego stróże prawa na ten moment nie prowadzą czynności w tej sprawie. Rzeczniczka policji apeluje jednak, aby świadek zajścia zgłosił się na policję. Wówczas mundurowym będą mogli ustalić tożsamość motocyklisty. O ile nie są w stanie sprawdzić, czy mężczyzna poruszał się pod wpływem substancji odurzających, o tyle nagranie dowodzi, że mogło w tym przypadku dojść do stworzenia zagrożenia w ruchu drogowym. Będzie to weryfikowane, jeśli na policję trafi zawiadomienie. Stróże prawa będą też mogli sprawdzić, czy kierujący miał np. zakaz prowadzenia pojazdów i ważne OC.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić