aktualizacja 

Pilna akcja w szkołach? "Powinny wiedzieć"

26

Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak uważa, że szkoły powinny pomyśleć o odświeżeniu schronów. Jednocześnie twierdzi, że uczniom przydałaby się wiedza o tym, gdzie się znajdują. Co na to gen. Stanisław Koziej?

Pilna akcja w szkołach? "Powinny wiedzieć"
Zdjęcie poglądowe (Pixabay)

O schronach w szkołach rzecznik praw dziecka Mikołaj Pawlak mówił w Programie Pierwszym Polskiego Radia. Wyraźnie zaznaczał, że w szkołach powinny być przypomniane zasady bezpieczeństwa - choćby po to, by rodzice byli spokojniejsi o swoje pociechy.

Jeżeli w szkole jest schron, to dzieci powinny wiedzieć, że w razie zagrożenia można się schować. Oczywiście, bez paniki i nadmiernego wyolbrzymiana tego problemu - przekazał Pawlak.

Pomysł rzecznika dot. schronów. Generał reaguje

Taka koncepcja spodobała się generałowi Stanisławowi Koziejowi.

Jeżeli w szkole jest schron, to dzieci powinny wiedzieć, gdzie w razie zagrożenia można się schować. Oczywiście, bez paniki i nadmiernego wyolbrzymiana tego problemu. To powinno być jasne i wiadome, gdzie jest stołówka, gdzie jest schron - powiedział "Faktowi".

Uważa on, że każdy obywatel powinien wiedzieć, jak postępować w sytuacji zagrożenia. Wyraźnie podkreślił, że jest zwolennikiem "krzewienia świadomości strategicznej obywateli".

Zobacz także: Sklepy bez obsługi. Przyjmą się w Polsce? "Mamy kilkadziesiąt tys. klientów"
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić