aktualizacja 

Piorun uderzył w głowę kobiety. Dramat w Kolumbii

65

Kobieta spacerująca po plaży La Boquilla w Kolumbii została uderzona piorunem w głowę. Niestety 34-letnia Froilanis Maireth Rivas Roman zmarła w szpitalu. Osierociła dwójkę dzieci. W Kolumbii odnotowuje się dużą liczbę zgonów spowodowanych uderzeniami piorunów.

Piorun uderzył w głowę kobiety. Dramat w Kolumbii
Piorun uderzył w głowę kobiety. Dramat w Kolumbii (Instagram)

Matka dwójki dzieci zginęła od uderzenia pioruna podczas rodzinnego wyjazdu na plażę w Kolumbii. 34-letnia Froilanis Maireth Rivas Roman przez ułamek sekundy otoczona była kulą ognia, po czym upadła do tyłu, gdy jeden z turystów sfilmował przerażający moment swoim telefonem komórkowym.

Kobieta szybko trafiła do centrum medycznego z oznakami życiowymi, ale z zatrzymaniem krążenia i oddechu. Chociaż próbowano ją reanimować, to Alvaro Cruz, dyrektor Centrum Regulacji Kryzysowych, potwierdził mediom jej śmierć.

Froilanis pozostawiła syna i córkę, a na swojej stronie na Facebooku regularnie zamieszczała posty o radości z bycia mamą dwójki małych dzieci. Prowadziła także własną firmę odzieżową na Instagramie, która cieszyła się dużym powodzeniem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ekologiczny Zygmunt Chajzer: "Żona z pojemnikami jeździ do źródełka wody oligoceńskiej"

Według Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom, prawdopodobieństwo, że w danym roku zostanie się uderzonym piorunem, wynosi jeden do miliona, jednak prawie 90 procent osób przeżyje takie uderzenie.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Duże zagrożenie w Kolumbii

Ze względu na warunki geograficzne, w Kolumbii odnotowuje się dużą liczbę zgonów spowodowanych uderzeniami piorunów. Według Uniwersytetu Przemysłowego w Santander, duża liczba gór i otwartych równin sprawia, że ​​kraj ten jest podatny na wyładowania elektryczne.

Te warunki oznaczają, że Kolumbia jest regionem o najwyższej aktywności wyładowań atmosferycznych na świecie, co zwiększa liczbę zgonów i obrażeń w wyniku tego zjawiska, zwłaszcza na obszarach wiejskich - czytamy.

Po tragedii władze lokalne wezwały turystów i mieszkańców, by zwracali baczniejszą uwagę na prognozy pogody i zmieniającą się aurę.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić