o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Aldona Brauła
|

"Piramidy zbudowali kosmici" - słowa Elona Muska wywołały poruszenie

190
Podziel się

Elon Musk został zaproszony do odwiedzenia Egiptu i przekonania się, że słynne piramidy nie zostały zbudowane przez kosmitów. Miliarder w piątek dodał post na Twitterze, który popiera teorie spiskowe na temat starożytnych budowli.

"Piramidy zbudowali kosmici" - słowa Elona Muska wywołały poruszenie
(Getty Images)
bDfKnMtN

Szef SpaceX napisał w piątek na Twitterze, że "obcy zbudowali piramidy, to oczywiste". Podsycił tym teorie spiskowe, które od wielu lat krążą w Internecie. Istnieje bowiem duża grupa ludzi, którzy są przekonani, że wielkie starożytne budowle, w tym piramidy, nie są dziełem człowieka.

Na tweeta Muska odpowiedziała szefowa egipskiego Ministerstwa Współpracy Miedzynarodowej Rania A. Al Mashat. Powiedział, że śledzi i podziwia pracę Muska oraz SpaceX, ale prosi, by zapoznali się z tym, jak powstały piramidy. Zaprosiła także do wizyty i zwiedzenia budowli.

bDfKnMtP

Na wiadomość odpowiedział także egipski archeolog Zahi Hawass. Nagrał film, w którym wyjaśnia, że odkryte w latach 90. grobowce budowlańców są ostatecznym dowodem, że piramidy wznieśli ludzie. Dodał, że słowa Muska to "kompletna halucynacja".

Pierwsza fabryka Tesli w Europie. Elon Musk inwestuje pod Berlinem

Znalazłem grobowce budowniczych piramid, które mówią wszystkim, że budowniczymi piramid byli Egipcjanie i nie byli niewolnikami - cytuje go EgyptToday.

Elon Musk opublikował później Tweeta, który odsyła do artykułu BBC na temat piramid. W tekście zaprzeczono wszystkim teoriom spiskowym. Post miliardera został polubiony ponad 500 tys. razu i przekazany dalej aż 80 tys. razy.

bDfKnMuq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(190)
Mirmas
3 miesiące temu
Nie wiem kto zbudował te monstra ale nie mogli to być prości wyznawcy świętych krokodyli nie potrafiący zbudować chat. Niektóre kamienne bloki ważą po 100 ton. Nikt nie byłby wtedy i obecnie w stanie je wciągnąć bez ogromnych kilku dźwigów na wysokość ok 100 metrów. Pytanie kto to zrobił. Albo nie wiemy o jakiś starożytnych cywilizacjach mądrzejszych od naszej współczesnej albo... No właśnie. Brednie o drewnianych saniach na których umieszczano 25 do 100 tonowe bloki skalne to tylko brednie. Dodam o wyszlifowanych ścianach w komorach wewnątrz o chropowatości takiej że obecnie nie bylibyśmy w stanie tego dokonać tylko potwierdzają ze współcześni archeolodzy mówią duby smalone.
Ech
3 miesiące temu
Ale się wszyscy by zdziwili gdyby w końcu okazało się że miał rację.
mireczek
3 miesiące temu
przypominam, ze teoria spiskowa nie oznacza sciemy tylko oznacza inny tok myslenia. Ja tez uwazam, ze piramidy byly dziełem kosmitow a wykonane rekami czlowieka
bDfKnMur
Mario
3 miesiące temu
Kiedyś "naukowcy" uważali że ziemia jest płaska...
Realist
3 miesiące temu
Problem tkwi raczej nie w tym kto zbudował piramidy a raczej jakimi narzędziami dysponowali budowniczy. Wiemy, że byli to egipcjanie, wiemy też w jaki sposób transportowali wielkie bloki z kamienia. Było sporo eksperymentów ilustrujących skuteczność prostych rozwiązań technicznych. Jest sporo śladów mówiących jakimi narzędziami dysponowali: piłami tarczowymi do cięcia i przycinania pod wymiar bloków wapiennych i bazaltowych. Są na to dowody w postaci pozostałości fundamentów takich urządzeń obok piramidy i śladów cięcia na pojedynczych blokach i wewnątrz komór w samej piramidzie. Mnie bardziej zastanawia dokładność wykonania, to jest jeszcze do odkrycia. Jakimi narzędziami mierniczymi i szlifierskimi dysponowali Egipcjanie żeby uzyskać dokładnie kąt prosty w granicie, no i te powierzchnie wypolerowane. Pomiary laserowe wskazują niesamowitą precyzje i gładkość powierzchni. .....
Najnowsze komentarze (190)
Ted.
3 miesiące temu
Na pewno z pomocą technologii kosmitów. Chyba, że czegoś jeszcze nie wiemy i dalej nam się wciska kit o teorii ewolucji.
Fafel
3 miesiące temu
Jakie ma to znaczenie kto je zrobił? Jak to ludzie to nic się nie zmieni. Jak to kosmici to pewnie mają taką wladze na Ziemi że nikt im nie podskoczy więc znów, nic się nie zmieni.
Alf
3 miesiące temu
„Jestem Kosmitą z planety Ziemia, mieszkam w kartonach, na dworcu w podziemiach. Jak każdy człowiek mam w życiu swój cel, tak bardzo chciałbym pojechać na Hel!”
Przebudzony
3 miesiące temu
Mówi prawdę !!!!!!!!! Duza piramidę zbudował ENKI Z planety Nibiru 12 planety naszego układu słonecznego Która przybywa do nas co 3600lat ziemskich Polecam książkę 12 planeta Zacharin Sitchin Na you tube audio book Historia sumeru
mas
3 miesiące temu
Hawass ściemnia jak może od lat. Zbudowanie piramidy przez ludzi w tamtych czasach teoretycznie jest możliwe. Pytanie tylko kto im opracował technologie i stworzył potrzebę tego przedsięwzięcia. Poza tym nasuwa się pytanie, czy Egipt stać było na tyle piramid pod kontem zasobów ludzkich i transportu surowca.
Bob
3 miesiące temu
Bóg wszystko stworzył a człowiek potrafi tylko niszczyć. Niedługo między sobą będą się tłuc.
Boloolo
3 miesiące temu
Dawniej chodziło całkiem o co innego niż o kasę, więc pytanie po co zbudowano te piramidy?. Jeśli byli to kosmici to wyglądali tak jak my (Bóg stworzył nas na wzór podobieństwa)
ANIOŁ ŚWIATŁA
3 miesiące temu
POPIERAM MUSKA.ANUNNAKI BYLI TU PONAD 49 TYSIĘCY LAT TEMU.WEDŁUG ODCZYTANYCH PRZEZ ARCHEOLOGÓW TABLICZEK TO ONI WŁAŚNIE STWORZYLI LUDZI.CI CO CZCZĄ BEZIMIENNEGO BOGA-PODOBNO OJCA JEZUSA,BYĆ MOŻE ODDAJĄ HOŁD BOGU-ANUNNAKI O IMIENIU ENLIL. A LUDZI STWORZYŁ JEGO BARTA ENKI I SIOSTRA NINHURSAG.TO ENKI URATOWAŁ LUDZI PRZED POTOPEM.ENLIL CHCIAŁ WSZYSTKICH UTOPIĆ
bDfKnMuj
Melas
3 miesiące temu
Elon botox sobie w pliki wstrzyknal
Ozyrys
3 miesiące temu
Przecież piramidy to nie są grobowce!!! Wszystkie szczątki faraonów odkryto w Dolinie Królów. Ponadto "Wielka piramida w Gizie" nie posiada ani jednego hieroglifu.
Piton
3 miesiące temu
A co my wiemy o tym świecie, może) co za różnica, nie różnimy się niczym od innych gatunków, ba Jestemy panami zagłady. Człowiek (cokolwiek to słowo znaczy) jest gatunkiem inwazyjnym ajoro niszczy pozostałe
jasnseee
3 miesiące temu
Z opinii kilku naukowców wynika, że nie mamy obecnie wystarczającej technologii aby wybudować taką piramidę z taką precyzją. Jeśli nie kosmici to cywilizacja z bardziej zaawansowaną technologią budownictwa niż nasza obecna.
Bahama
3 miesiące temu
Ale ciemnota jak bym oglądał starożytnych kosmitów na discowery hehehehe, taka technologia że przylecieli do as by móc zbudować piramidy no ludzie dajce spokuj, skoro potrafili przeleciec miliony lat świetlnych to chyba nie posługiwali się piłami i innymi duperelami, pomyślcie trochę
SG-1
3 miesiące temu
To proste. Piramidy wykorzystując ziemskich niewolników wybudowała starożytna rasa Goa'uld jako bazy do lądowania ich statków kosmicznych. Ponieważ ziemianie się zbuntowali to Ra odleciał na inną planetę i naszą olał. Dopiero w 1996 roku Amerykanie pod przedodnictwem pułkownika O'neilla poznali prawdziwą historię piramid i przypadkiem zniszczyli statek, którym przemieszczał się Ra. Od tego czasu Amerykanie dzielnie walczą z kolejnymi rasami zagrażającymi naszej planecie.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić