Aldona Brauła
Aldona Brauła| 

"Piramidy zbudowali kosmici" - słowa Elona Muska wywołały poruszenie

308

Elon Musk został zaproszony do odwiedzenia Egiptu i przekonania się, że słynne piramidy nie zostały zbudowane przez kosmitów. Miliarder w piątek dodał post na Twitterze, który popiera teorie spiskowe na temat starożytnych budowli.

"Piramidy zbudowali kosmici" - słowa Elona Muska wywołały poruszenie
(Getty Images)

Szef SpaceX napisał w piątek na Twitterze, że "obcy zbudowali piramidy, to oczywiste". Podsycił tym teorie spiskowe, które od wielu lat krążą w Internecie. Istnieje bowiem duża grupa ludzi, którzy są przekonani, że wielkie starożytne budowle, w tym piramidy, nie są dziełem człowieka.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Na tweeta Muska odpowiedziała szefowa egipskiego Ministerstwa Współpracy Miedzynarodowej Rania A. Al Mashat. Powiedział, że śledzi i podziwia pracę Muska oraz SpaceX, ale prosi, by zapoznali się z tym, jak powstały piramidy. Zaprosiła także do wizyty i zwiedzenia budowli.

Na wiadomość odpowiedział także egipski archeolog Zahi Hawass. Nagrał film, w którym wyjaśnia, że odkryte w latach 90. grobowce budowlańców są ostatecznym dowodem, że piramidy wznieśli ludzie. Dodał, że słowa Muska to "kompletna halucynacja".

Zobacz także: Pierwsza fabryka Tesli w Europie. Elon Musk inwestuje pod Berlinem
Znalazłem grobowce budowniczych piramid, które mówią wszystkim, że budowniczymi piramid byli Egipcjanie i nie byli niewolnikami - cytuje go EgyptToday.

Elon Musk opublikował później Tweeta, który odsyła do artykułu BBC na temat piramid. W tekście zaprzeczono wszystkim teoriom spiskowym. Post miliardera został polubiony ponad 500 tys. razu i przekazany dalej aż 80 tys. razy.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić