oprac. Krystian Winogrodzki| 

PiS nie odpuszcza w sprawie reparacji. Mularczyk rozmawia z nowym sojusznikiem

47

Arkadiusz Mularczyk rozmawiał w czwartek z greckimi posłami i prawnikami. Tematem spotkania było ustalenie wspólnej strategii w sprawie reparacji wojennych.

Arkadiusz Mularczyk stoi na czele parlamentarnej komisji ds. reparacji wojennych
Arkadiusz Mularczyk stoi na czele parlamentarnej komisji ds. reparacji wojennych (Agencja Gazeta, Slawomir Kaminski)

Szef parlamentarnej komisji ds. reparacji wojennych spotkał się ze swoim greckim odpowiednikiem, odpowiedzialnym za wycenę strat, poniesionych podczas II WŚ - informuje Polskie Radio. - Zadeklarowaliśmy współpracę ze stroną grecką na polu międzynarodowym. Grecy przygotowali już raport i analizy co do konkretnych dróg prawnych - stwierdził Arkadiusz Mularczyk.

Obie strony wymieniły się również doświadczeniami, które stosują wobec nich Niemcy, aby uniknąć odszkodowań. - Widać tutaj wyraźną politykę naszego sąsiada. Eliminują inicjatywy w zarodku po to, żeby nie rozliczać się z II wojną światową i stratami, które zadały Polsce i Grecji - powiedział poseł PiS.

Zobacz także: Zobacz również: Czy Polsce należą się reparacje wojenne

We wrześniu powstał parlamentarny zespół, który ma na celu oszacowanie strat, jakie Polska poniosła przez Niemcy podczas II WŚ. Współpraca między krajami została nawiązana przy okazji listopadowego spotkania prezydentów krajów.

Źródło: Polskie Radio

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić