Natalia Bogucka| 

Pisał o koronawirusie. Facebook usunął post Donalda Trumpa

51

Facebook po raz pierwszy usunął post zamieszczony na profilu Donalda Trumpa. Prezydent USA dodał wideo z wywiadu, w którym stwierdził, że dzieci są "praktycznie odporne" na koronawirusa. Film zniknął też z Twittera i Youtube'a.

Pisał o koronawirusie. Facebook usunął post Donalda Trumpa
Donald Trump udostępnił w sieci fake newsa o koronawirusie (Getty Images)

Donald Trump zamieścił w swoich mediach społecznościowych fragment wywiadu dla telewizji Fox News. Prezydent USA mówił w nim, że dzieci są "praktycznie odporne" na koronawirusa.

Facebook, Twitter i Youtube usuwają kontrowersyjny post Donalda Trumpa

Facebook usunął post Trumpa za szerzenie dezinformacji na temat koronawirusa. Wcześniej Mark Zuckerberg krytykował cenzurowanie wpisów prezydenta USA przez Twittera i mówił, że "Facebook nie powinien być arbitrem prawdy w kwestii tego, co ludzie publikują w internecie".

Ten film zawiera fałszywe twierdzenia, że ​​grupa ludzi jest odporna na COVID-19, co stanowi naruszenie naszych zasad dotyczących szkodliwych dezinformacji dotyczących COVID - powiedział rzecznik Facebooka.

Na film, który usunął Facebook, zareagował również Twitter i Youtube. Twitter ukrył post i czasowo zablokował kampanijne konto @TeamTrump, podkreślając, że odblokuje je dopiero po usunięciu wpisu. YouTube usunął film z konta Trumpa, jednak cały wywiad jest nadal dostępny na profilu telewizji Fox News.

Amerykańskie Centra Kontroli i Prewencji Chorób stwierdziło, że podczas gdy dorośli stanowią większość rozpoznanych przypadków COVID-19, niektóre dzieci i niemowlęta także były zakażone koronawirusem i mogą przenosić go na innych. Dlatego twierdzenia Donalda Trumpa, że dzieci są odporne na wirusa, nie są zgodne z prawdą.

Zobacz także: Donald Tusk wprost o Donaldzie Trumpie. "Mam z nim poważny kłopot"

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić