aktualizacja 

Pod sklepem znaleziono rozebrane zwłoki kobiety. Sprawcy grozi dożywocie

25

W grudniu 2021 roku w kontenerze w Środzie Wielkopolskiej znaleziono rozebrane zwłoki kobiety. Do Sądu Okręgowego w Poznaniu trafił właśnie akt oskarżenia przeciwko 41-letniemu Tomaszowi B. Mężczyzna usłyszał zarzut brutalnego gwałtu oraz zabójstwa.

Pod sklepem znaleziono rozebrane zwłoki kobiety. Sprawcy grozi dożywocie
policja taśma policyjna teren zamknięty wypadek (Materiały WP, Getty Images)

Do tragedii doszło 6 grudnia 2021 roku w Środzie Wielkopolskiej. Dostawca towaru przed jednym ze sklepów znalazł ciało 46-letniej kobiety.

Ciało kobiety w kontenerze

Ciało znajdowało się w kontenerze i nosiło liczne ślady, które wskazywały na napaść na tle seksualnym oraz brutalne morderstwo.

Sposób, w jaki sprawca działał, to zadawanie ciosów na całym ciele. Ustalamy, czy to były tylko dłonie, czy też jakiś niebezpieczny przedmiot, np. butelka - podkreślał prok. Łukasz Wawrzyniak.

Szybko udało się namierzyć podejrzanego. To 41-letni Tomasz B., który był widziany z ofiarą tuż przed jej śmiercią. Dużą rolę w jego zatrzymaniu odegrały nagrania z monitoringu.

Te pozwoliły nam na ustalenie sekwencji zdarzeń, wyjaśniły, co się stało z kobietą, gdy została przeniesiona do kontenera. Pozwoliły nam także na wytypowanie podejrzanego - mówił w rozmowie z "Faktem" prok. Łukasz Wawrzyniak, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Teraz prokuratura w Środzie Wielkopolskiej postawiła mężczyźnie zarzuty zabójstwa i gwałtu ze szczególnym okrucieństwem. Grozi mu kara od 8 do 25 lat pozbawienia wolności lub dożywocie. Oskarżony przyznał się do obcowania płciowego z 46-latką, ale całkowicie odcina się od zabójstwa.

Zobacz także: Ekspert ocenia wystąpienie Putina. "Bezradność było widać"
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić