Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Pogoda. Burze z gradem w prawie całym kraju. IMGW wydało ostrzeżenia

0

Tylko cztery powiaty zostały zaznaczone na zielono na mapie ostrzeżeń meteorologicznych IMGW na czwartek. Praktycznie w całym kraju mają wystąpić burze z gradem. Trzeba więc uważać.

Pogoda. Burze z gradem w prawie całym kraju. IMGW wydało ostrzeżenia
W czwarte ma grzmieć i padać prawie w całym kraju (Pixabay)

Jeżeli prognozy synoptyków IMGW się sprawdzą, to czwartek upłynie pod znakiem burz z gradem. Ostrzeżenia I stopnia obowiązują we wszystkich rejonach Polski poza czterema powiatami w województwie zachodniopomorskim:

  • kołobrzeskim;
  • gryfickim;
  • kamieńskim;
  • Świnoujście.
Burze możliwe będą miejscami na przeważającym obszarze Polski. Będą to przeważnie pojedyncze komórki lub słabo zorganizowane układy wielokomórkowe. Głównym zagrożeniem będą opady deszczu, punktowo o nawalnym natężeniu. Nie można lokalnie wykluczyć silniejszych porywów wiatru do 90 km/h oraz opadów gradu do 3 cm - informuje IMGW.
Zobacz także: Latająca trampolina. Zobacz nagranie z domowego monitoringu

Czytaj także:

Pogoda na czwartek. Możliwe podtopienia

Przedstawiciele IMGW podają również, że największe zagrożenie związane z opadami deszczu wystąpi w czwartek na południu Polski.

Tam burze będą się najwolniej przemieszczać i tu ryzyko podtopień wydaje się największe. Burze rozwijać się zaczną przed południem, ale najwięcej ich jest przewidywanych na popołudnie i wieczór - podsumowują.

Wnioski są zatem proste. Jeżeli nie jest to konieczne, to w czwartek lepiej nie wychodzić z domu. W obawie przed burzami z gradem, powinniśmy odpowiednio zabezpieczyć swoje mienie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić