Takie mają być wakacje 2021. Najnowsza prognoza pogody na lipiec

15

To nie koniec tropikalnych upałów w Polsce. Lipiec zapowiada się gorący i typowo wakacyjny. Sprawdźcie, kiedy i gdzie będzie najcieplej.

Takie mają być wakacje 2021. Najnowsza prognoza pogody na lipiec
Pogoda na lipiec. Wrócą upały (wxcharts)

W ubiegłym tygodniu przez Polskę przechodziła fala ekstremalnych upałów. W najcieplejszych miejscach termometry w dzień pokazywały 36 stopni C w cieniu, a w nocy nawet 26 stopni.

Pogoda w lipcu. Będzie gorąco

Ostatnie kilka dni było nieco chłodniejszych za sprawą zimniejszego morskiego frontu atmosferycznego. Utrzyma się to jednak tylko do poniedziałku. Z początkiem nowego tygodnia powrócą wysokie temperatury.

Według synoptyków gorące powietrze najpierw dotrze do zachodu kraju, ale stopniowo będzie się rozprzestrzeniać na pozostałe regiony. Termometry w najcieplejszych momentach pokażą około 30 stopni C.

Prognozy na lipiec. Powrócą upały

Początek miesiąca będzie gorący, ale nie tak ekstremalny jak ubiegły tydzień. Jak zapowiadają synoptycy, na w pierwszym tygodniu lipca temperatury zapowiadają się wysokie, lecz nie będą przekraczać 30 stopni C.

W przeważającej części kraju słupki rtęci będą oscylować między 24 a 27 stopniami C w cieniu w ciągu dnia. Jedynie miejscami osiągnął pułap 30 stopni.

To zmieni się jednak mniej więcej 10 lipca. Wtedy do Polski powrócić mają afrykańskie upały, a temperatura ponownie osiągnie około 35 stopni C.

Ekstremalne upały mogą wiązać się z ekstremalnymi zjawiskami atmosferycznymi. Po 10 lipca synoptycy przewidują możliwe silne deszcze, burze, podtopienia, a w najgorszych przypadkach nawet tornada.

Zobacz także: Mimo ulew, susza dotyka Polskę. "Zaczyna nam brakować wody"
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić