Minuta po minucie. Oto co się dzieje z ciałem, gdy pijesz piwo w upalny dzień

177

Podczas wakacji chętnie wylegujemy się na słonecznej plaży, popijając zimne piwo. Jednak nie każdy zdaje sobie sprawę, jak wypicie nawet jednej butelki piwa działa na nasz organizm. Oto analiza, jak chmielowy trunek, minuta po minucie, wpływa na organizm.

Jak picie piwa w upalne dni wpływa na organizm?
Jak picie piwa w upalne dni wpływa na organizm? (Getty Images)

5 minut

Wypity alkohol prawie natychmiast trafia do żołądka, i przez jego ścianki przenika do krwi. Następnie procenty trafiają do naszych mięśni i mózgu, co negatywnie wpływa na zdrowie. Pijąc alkohol, należy pamiętać, żeby nie robić tego na pusty żołądek. Przed wypiciem warto zjeść chociaż małą przekąskę.

10 – 20 minut

Po upływie 10 minut od wypicia alkoholu, organizm zaczyna rozpoznawać zawartą w nim truciznę i chce się jej jak najszybciej pozbyć.

Po upływie 15 minut, w żołądku wydziela się dehydrogeneza alkoholowa. Jest to enzym, który zamienia alkohol w toksyczną substancję i jest główną przyczyną kaca na drugi dzień.

Enzym przekształca toksyczny związek chemiczny w kwas tłuszczowy, kwas octowy i wodę. Ten proces sprawia, że po 20 minutach odczuwamy szumienie w głowie.

45 – 90 minut

Po 45 minutach, alkohol osiąga najwyższy poziom stężenia we krwi i zaczynamy odczuwać jego działanie. Po upływie godziny od wypicia butelki piwa robimy się senni i zaczynamy czuć parcie na pęcherz. Wtedy następuje lekkie odwodnienie organizmu.

12-24 godziny

Zawartości jednej butelki piwa, nasz organizm pozbędzie się przed upływem 12 godzin. Jeżeli wypijemy znacznie więcej, skutki picia będą odczuwalne nawet do 24 godzin. Odwodnienie organizmu i obecne w nim toksyny spowodują bóle i zawroty głowy, zmęczenie oraz nudności.

Żeby poradzić sobie z syndromem dnia wczorajszego, zaleca się odpoczynek, nawadnianie organizmu i zastosowanie odpowiedniej diety.

Autor: KAM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić