Pogoda. Siarczysty mróz w całej Polsce. Nawet -26 stopni!

4

Zima absolutnie nie odpuszcza! W nocy z niedzieli na poniedziałek praktycznie w całej Polsce było bardzo mroźno. Temperatura spadła do nawet -26 stopni Celsjusza.

Pogoda. Siarczysty mróz w całej Polsce. Nawet -26 stopni!
Za nami bardzo zimna noc (Pixabay)

Siarczysty mróz pojawił się w wielu rejonach Polski. Najzimniej było na obszarach południowo-wschodnich. Na Lubelszczyźnie słupki rtęci spadły poniżej 15 stopni Celsjusza. Serwis fanipogody.pl podaje, że bardzo zimno było też na Dolnym Śląsku - do nawet -17 st. C.

Mocno zmroziło również na Podkarpaciu. Amatorska stacja pogody w Cieszanowie wskazała nad ranem blisko -25 stopni Celsjusza. Rekordy padły jednak w Lublinie i Zamościu, gdzie temperatura spadła do -26 stopni Celsjusza!

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Pogoda. Może być jeszcze zimniej!

Eksperci donoszą, że spadki temperatur w ciągu najbliższej doby będą jeszcze większe. Miejmy zatem to na uwadze. Oczywiście najzimniej jest zazwyczaj w nocy i nad ranem. Pokazują to chociażby te najświeższe dane.

Wszystko wskazuje na to, że zima na dobre rozgościła się w Polsce i nawet nie myśli o tym, by odpuszczać. W wielu miejscach jest bardzo biało. To bez wątpienia nie lada gratka dla najmłodszych, którzy w tych dziwnych czasach mogą się wyszaleć na sankach czy podczas lepienia bałwana. Zimowych atrakcji jest co niemiara!

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić