Mateusz Domański
Mateusz Domański| 
aktualizacja 

Pogodowy armagedon! Szykujcie się na atak zimy

67

Nad Polskę nadciąga pierwszy atak zimy. Przewidywania synoptyków wskazują na to, że spadnie sporo śniegu. Będą też znaczne spadki temperatury, a to za sprawą mroźnego powietrza znad Morza Arktycznego.

Pogodowy armagedon! Szykujcie się na atak zimy
Szykuje się pogodowy armagedon (Pxhere)

Serwis fanipogody.pl donosi, że w ten weekend nasz kraj znajdzie się na skraju wyżu z centrum nad Wyspami Brytyjskimi. To właśnie on będzie odpowiedzialny za ochłodzenie i opady śniegu.

Informacje napływające od specjalistów wskazują na to, że pierwszy śnieg może spaść już w piątek po południu, a także wieczorem. Zdecydowanie mocniej sypnie w sobotę, a także w niedzielę.

Weekend to nie tylko śnieg, ale i ochłodzenie. W sobotę w Polsce wschodniej, północno-wschodniej i południowo-wschodniej, temperatura spadnie do około zera stopni. W wymienionych rejonach spadnie najwięcej śniegu. Na pozostałych obszarach będzie cieplej.

Pogoda. W niedzielę prawdziwa zima!

W niedzielę również będzie nam doskwierać chłód. Rano w całej Polsce może wystąpić mróz. Szczególnie zimno na południu - w okolicach Zakopanego do minus 8-10 stopni!

Mocniej sypnie też śniegiem. Najbielej będzie na podgórzach i w górach. Białego krajobrazu mogą się jednak spodziewać również mieszkańcy innych zakątków Polski.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić