aktualizacja 

"To nie jest znieczulica". Proboszcz z Andrychowa o pogrzebie 14-latki

670

Śmierć 14-letniej Natalki z Andrychowa koło Wadowic wstrząsnęła całą Polską. Dziewczynka kilka godzin spędziła na mrozie w centrum miasta. Jej życia nie udało się uratować. We wtorek odbył się pogrzeb dziewczynki. Rozmawialiśmy z proboszczem parafii w Andrychowie. Powiedział nam jeszcze przed rozpoczęciem mszy żałobnej, jakie przesłanie wygłosi w trakcie kazania i do kogo je skieruje.

"To nie jest znieczulica". Proboszcz z Andrychowa o pogrzebie 14-latki
14-latnia Natalia oraz miejsce, w którym konała w Andrychowie. (Facebook, PAP)

We wtorek, 28 listopada rano, 14-letnia Natalia wyszła z domu. W drodze na przystanek autobusowy źle się poczuła. Resztkami sił zadzwoniła do ojca. Dziewczynka przez kilka godzin leżała na śniegu. W tym czasie rodzina szukała 14-latki. Ojciec dziecka zgłosił sprawę na policję. Niestety, dopiero po kilku godzinach odnaleziono Natalkę. Dziewczynka zmarła.

Okoliczności śmierci Natalki poruszyły wiele serc. Rodzina 14-lataki zastanawia się, jak to możliwe, że gdy nastolatka leżała na śniegu na tyłach sklepu Aldi w Andrychowie, nikt nie zareagował i nie udzielił pomocy.

Pogrzeb Natalii z Andrychowa. Rozmawiamy z księdzem

Zadzwoniliśmy do księdza proboszcza Stanisława z parafii pw. św. Macieja Apostoła w Andrychowie, gdzie odbędzie się pogrzeb dziewczynki, czy w tej sytuacji można mówić o znieczulicy społecznej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Prof. Skalski o uratowaniu 2-letniego Adasia
To nie jest znieczulica! Myślę, że to jest błędne interpretowanie - ja to powiem dziś w kazaniu - nie możemy osądzać, bo nie jesteśmy od tego. Możemy jedynie wyciągać wnioski. Jako ludzie wierzący musimy nieść pewne przesłanie, pomoc, rozwiązanie, a nie posądzać władze, policję, itd. Dla mnie to jest chore - stwierdził proboszcz parafii.

Ksiądz Stanisław podkreślił, że śmierć Natalki "wzięła ze sobą tajemnicę". - Trzeba się pochylić nad tajemnicą śmierci. To życie się nie kończy. Śmierć otwiera pewną drogę - zaznaczył.

Duchowny zdradził nam również, jakie przesłanie będzie miał dla pogrążonego w żałobie ojca 14-letniej Natalki.

Do ojca skieruje takie słowa: nie rozpaczajcie. To ona chciałaby im dziś powiedzieć. Wiele wspaniałych śmierci było przede mną, ale jest w tym jakiś sens. Życie nie może zakończyć się na śmierci - podkreślił ks. proboszcz.
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić