aktualizacja 

Pokazał, co w Rosji piszą o Polakach. "Są zszokowani"

Wiaczesław Zarucki zamieścił na swoim kanale w serwisie YouTube nowe wideo. Rosjanin, który uciekł ze swojego kraju, tym razem zaprezentował swoim odbiorcom artykuł opublikowany na jednej z rosyjskich stron internetowych. - Rosjanie są zszokowani tym, z czego dumni są Polacy - zapowiada Wiaczesław. Ależ kuriozum!

Pokazał, co w Rosji piszą o Polakach. "Są zszokowani"
Wiaczesław Zarucki (YouTube, @ViacheslavZarutskii)

Wiaczesław Zarucki to youtuber pochodzący z Rosji, który wyjechał z państwa Władimira Putina, aby móc opowiadać o swojej ojczyźnie. Mężczyzna początkowo mieszkał w Gdańsku, jednak później przeniósł się do Warszawy.

W Polsce tworzy filmy, w których otwarcie i szczerze opisuje życie w Rosji, którego sam doświadczył. Służył tam m.in. w wojsku i poznał jego realia (na długo przed wybuchem wojny w Ukrainie).

W swoim najnowszym filmie mężczyzna czyta i komentuje artykuł opublikowany na jednej z rosyjskich stron. Autor materiału pisze, o tym co zadziwia Rosjan, jeśli chodzi o Polaków. Absurdów nie brakuje.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: TYLKO U NAS! Amelia z "Top Model" o dramach z Martą i "obgadywaniu" Julii Wieniawy! "Nie jest dla mnie wzorem"

Polska w oczach Rosjan. Czym są zaszokowani?

W pierwszej części artykułu wskazano, że Polacy dumni są z tego, że praktycznie w każdym mieście znajduje się budynek lub zamek z wielowiekową historią. Podkreślono, że staramy się takie obiekty odnawiać w taki sposób, aby nawiązywały do staroeuropejskiego stylu.

Autor materiału zwraca również uwagę na naszą faunę i florę oraz to, że lokali działacze bardzo aktywnie walczą o środowisko i zachowanie lasów.

Bardzo duży plus za to, że wszyscy mówią o tym, aby chronić faunę i florę, bo w Rosji to nie działa - wtrącił Wiaczesław Zarucki.

Na tym jednak koniec zachwytów ze strony twórcy artykułu. W kolejnej części wskazał, że w Polsce bardzo ciężko jest uzyskać pozwolenie na polowanie, choćby nawet na małego zająca. Zaznaczył przy tym, że jest to bardzo drogie i odbiera chęci do tego typu aktywności.

Przez to lasy obfitują w zwierzęta, które nie boja się ludzi i często wychodzą do miejskich parków. Tego przykładem są lisy, które są w Polsce, jak nasze koty na ulicach - głosi artykuł.

Youtuber od razu pokreślił, że to kłamstwo.

Twórca artykułu wspomniał także, że Polacy dumni są rzekomo ze swojej religijności. "Chociaż osobiście nie uważam tego za zaletę, bo wszędzie można odczuć narzucanie katolickiej religii, szczególnie w przedszkolach, szkołach i instytutach. Wszędzie Kościół, reklamy o podtekstach religijnych - inaczej mówiąc, można poczuć się jak w sekcie - twierdzi Rosjanin. Jak to się ma do rzeczywistości? Wszyscy wiemy.

Na tym nie koniec "rewelacji" Rosjan o naszym kraju. Materiał zawiera także, wątek "zamiłowania Polaków do picia alkoholu, a zwłaszcza wódki czy likieru".

Kolejnym wątpliwym powodem do dumy, który nas osobiście bardzo zaskoczył, jest polskie przekonanie, że wódka to polski trunek. Kto by pomyślał o byciu dumnym z tego, że kraj dużo pije, (...) a także tak gorliwie broni prawa do miana wynalazcy wódki - czytamy w artykule.

Jak zauważył Wiaczesław Zarucki, "to wszystko można powiedzieć o Rosji i Rosjanach".

Zobacz także: Rosjanie są zszokowani tym, z CZEGO dumni są Polacy!
Autor: NJA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić