aktualizacja 

Pokazali zdjęcia z Sejmu. "Ci ludzie są teraz w pracy"

331

W środę w Sejmie odbyła się debata na temat Polskiego Ładu. Wydawać by się mogło, że tak kontrowersyjny projekt będzie tematem numer jeden dla posłów. Nic bardziej mylnego. Media społecznościowe obiegły zdjęcia praktycznie pustych ław sejmowych.

Pokazali zdjęcia z Sejmu. "Ci ludzie są teraz w pracy"
Posłowie mieli lepsze zajęcia niż uczestniczyć w obradach Sejmu na temat Polskiego Ładu (Twitter, Dariusz Wieczorek)

W środowym porządku obrad znalazła się dyskusja nad rządowym pomysłem reformy podatkowej. Budzący ogromne emocje wśród obywateli projekt okazał się jednak niewystarczająco interesujący dla posłów.

Wygląda na to, że lwia część parlamentarzystów miała tego dnia pilniejsze zajęcia. Zdjęciem z sali sejmowej podzielił się w mediach społecznościowych poseł Lewicy Dariusz Wieczorek. Polityk zwrócił uwagę na to, że podczas debaty o Polskim Ładzie ławy sejmowe świeciły pustkami.

Gdzie są posłowie PiS? Nikt nie chce wziąć na siebie odpowiedzialności za ten bubel prawny? – zapytał na Twitterze.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Ławy sejmowe świeciły pustkami. "Wciąż mnie to zadziwia"

Na opublikowanych zdjęciach widać, że podczas debaty obecnych było zaledwie kilku parlamentarzystów z poszczególnych ugrupowań. Na fotografii dostrzec można Gabriela Masłowską i Artura Sobonia, posłów-sprawozdawców z Prawa i Sprawiedliwości.

Na sytuację zwrócił uwagę również dziennikarz Interii Łukasz Szpyrka. Przyznał, że nie jest to nowa sytuacja w Sejmie.

Wciąż mnie to zadziwia. Ci ludzie są teraz w pracy – podkreślił.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Posłowie nie pojawili się na debacie. Tyle dostają za pracę w Sejmie

Warto zwrócić uwagę, że praca parlamentarzystów jest sowicie wynagradzana. Po ostatnich podwyżkach uposażenie posłów wynosi 12 826,57 zł brutto. Niemałym profitem jest również dieta poselska, wynosząca 4008,33 zł. Po zmianach podatkowych związanych z Polskim Ładem politycy zasiadający w Sejmie zarabiają "na rękę" ok. 12 048 zł.

Czy parlamentarzystów skusiła wysoka temperatura za oknem i zamiast dusznych sal sejmowych wybrali wypoczynek na łonie natury? Tego nie wiemy, ale należy zaznaczyć, że zgodnie z ustawą o wykonywaniu mandatu posła i senatora, podstawowym obowiązkiem posłów jest czynne uczestnictwo w pracach Sejmu.

Okazuje się, że "wzorową" pracę polskich parlamentarzystów mogli na własne oczy zobaczyć uczniowie II LO im. Janusza Korczaka w Wieluniu. Zostali oni zaproszeni na obrady przez posła PiS Pawła Rychlika. Czy tak powinno wyglądać dawanie przykładu młodym ludziom?

Obejrzyj także: Sukces rządu? Kontrowersyjne słowa wicepremiera nt. uchodźców

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić