o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
ESO
|

Polak wyszedł przed blok. Grupa brytyjskich wyrostków zgotowała mu piekło

178
Podziel się

Pani Anna mieszka w angielskim Leeds od dziewięciu lat. Przez ostatnie dwa lata na jej osiedlu dzieją się straszne rzeczy. W rozmowie z o2.pl opowiedziała o piekle, które zgotowała jej i jej znajomemu grupa nastolatków.

Polak wyszedł przed blok. Grupa brytyjskich wyrostków zgotowała mu piekło
Prześladowcy pani Anny to jeszcze dzieci.
bDnhsBLp

Pani Anna mieszka w Leeds od 2011 roku. Od dwóch lat jej blok jest celem dla grupy miejscowych dzieci, które nie przestają nękać mieszkańców. Rozpalają ogniska na ulicy, wybijają szyby, rzucają w ludzi kamieniami. Rok temu pani Anna została pobita przez nieletnich, teraz grupa dzieciaków zemściła się na jej znajomym.

Dziś rano o godzinie 6:00 grupa sześciu dzieciaków weszła przez bramę Westfield Mills Edinburgh Avenue, bo ktoś wyjeżdżał z parkingu i zapomniał jej zamknąć. Pobili Łukasza - mojego dobrego znajomego, przy którym czułam się tu bezpieczna - poinformowała nas w sobotę pani Anna.
bDnhsBLr

Przyjaciel pani Anny wyszedł rano przed blok, bo chciał zapalić papierosa. Wtedy na osiedle wtargnęło sześcioro chłopaków.

Dwóch rzuciło się na Łukasza i zaczęło go bić, ale Łukasz jest silny, więc nieletni zawołali kolejne cztery osoby do pomocy, wtedy nożem drasnęli Łukasza w plecy. Jestem pewna, że to była zemsta, gdybym to ja tam była, toby mnie zmasakrowali- opowiada roztrzęsiona pani Anna.

Polce rozcięto łuk brwiowy

Rok temu pani Anna została pobita przez nieletnich gangsterów. Chłopcy dostali zakaz zbliżania się do kobiety. Pani Anna podejrzewa, że niebezpieczni nastolatkowie mogli czekać na nią, gdyż Polka kończy pracę o 7 i po 15 minutach jest zazwyczaj pod swoim blokiem.

Rok temu Charlie, lat 12, rzucił we mnie metalowym prętem i rozbił mi łuk brwiowy. Dwóch chłopców w wieku 5 lat chciało mi pomóc, ale nikt poza nimi nie zwrócił na to uwagi - tłumaczy pokrzywdzona.
bDnhsBLx

Pani Anna zgłosiła wtedy sprawę na policję i dowiedziała się, że Charlie ma bogatą kartotekę. Przeciwko 12-latkowi już wtedy toczyło się jednocześnie osiem spraw.

Pani Anna po pobiciu jej znajomego boi się sama przebywać mieszkaniu. Polka ma zamiar zgłosić petycję do parlamentu o zaostrzenie prawa dla nieletnich.

Ja nawet pojadę pod parlament osobiście. Juz czas. Tydzien temu zabili faceta w jego wlasnym domu - opowiada przestraszona Polka.
bDnhsBLy

Jak mówi o2.pl pani Anna, większość mieszkańców Westfield Mills to Polacy i Słowacy. Kilku sąsiadów nie wytrzymało ciągłych rozrób i już wyprowadziło się z osiedla. Reszta już niemalże przyzwyczaiła się do pobudek o drugiej w nocy i gaszenia ognisk rozpalanych na parkingu tuż przy samochodach. Przebite opony i wybite szyby w autach stały się codziennością.

Zobacz także: Chciał dokonać napadu. Dotkliwie go pobili
bDnhsBLS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(178)
jan
3 miesiące temu
Mieszkałem w UK prawie 15 lat. To co opisujecie w artykule to się zdarza. Szczególnie w dzielnicach domów counsilowych (miejskich), gdzie 1/2 mieszkańców żyje z zasiłków, handlu marychą i tego co ukradnie. To jest tak samo jak w gettach w USA, czy dzielnicach lumpenproletariatu w Polsce. W UK system zabezpieczenia społecznego wprowadzany po II wojnie światowej doprowadził do powstania elementu, który od kilku pokoleń już nie pracuje i żyje z benefitów. Za 10-15 lat w Polsce nasze Dżesiki i Brajanki, wychowane na 500+ również będą się zachowywały w ten sam sposób. Im się wszystko należy a jak zabraknie piniążków to się kogoś okradnie bijąc go przy okazji. Powoli nasza patologia ich też dogoni.
meh
3 miesiące temu
Przecież jakiś miesiąc temu jak nie wcześniej był o tym artykuł. To teraz nie mając o czym pisać, będziecie kopiować swoje artykuły i na nowo je umieszczać?
gość
3 miesiące temu
Stary artykuł,ale rozumiem, że w anglii nic sie nie zmieniło.....
bDnhsBLT
Swojak
3 miesiące temu
Angole przyzwyczaili się że przez wiele lat byli imperium ale imperium się rozpadło a przyzwyczajenia zostaly
gosc
3 miesiące temu
Artykuł sprzed 2 miesięcy
Najnowsze komentarze (178)
Znajome?
2 miesiące temu
Pani Anna ma tam status imigranta...
stasrabit12
3 miesiące temu
Dlaczego nie poprosisz o interwencję konsulatu polskiego?
Obywatel
3 miesiące temu
Polska, Śląsk, Mikołów. Okolice "orlika" i placu zabaw przy ulicy Grażyńskiego. Watahy małolatów w wieku 12 - 15 lat bez skrępowania, w biały dzień, piją alkohol, niszczą mienie, zaczepiają przechodniów. Ostatnio urządzili sobie wyścigi na dachach okolicznych garażów. Strach tamtędy przechodzić. Policja jest ślepa i głucha.
freedom
3 miesiące temu
Broń dla zwykłych obywateli... OJ zapomniałem, że UK odebrało te możliwość obywatelom w '70 XXw.
konsewatysta
3 miesiące temu
Oto skutki "beztresowego wychowania' i zakazu cielesnych kar dla dzieci ,a nawet ich karcenia ! W Polsce też już dzieci zabijają nożami dzieci-skutki tolerancji i uwielbienia dla bachorów i młodziezy.
Antoni
3 miesiące temu
A jak Polacy traktuja "obcych"?! Jak sie zachowali w Dublinie podczas manifestacji wspierających emigrantow? Nawet za granica jesteśmy homofobami wiec nie dziwmy sie, źe nas tak traktuja. Dotyka to takźe tych, ktorzy sa bogu ducha winni, niestety ...
Jade"W"Gości
3 miesiące temu
Sami sobie jesteście winni. Kto wam tam kazał jechać? Jedziecie w obce to macie bardziej związane ręce niż w kraju swoim. I byle gówniarz zagraniczny robi co chce, a wy możecie patrzeć i czekać aż skończy, bo jak zareagujecie to jeszcze pójdzie wyrok. Więc nie interesuje mnie wasz problem w innym kraju, powinniście się liczyć z tym na co się zgadzacie
JPB
3 miesiące temu
Zapomniano w tej historii wspomnieć, że blok znajduje się w Armley, jednej z najbardziej niebezpiecznych dzielnic Leeds. Wiadomo, że takie rzeczy nie powinny się zdażać ale niestety nie żyjemy w idealnym świecie i warto pomyśleć o swoim bezpieczeństwie. W Leeds mieszkam od piętnastu lat i ogólnie lobię to miasto, a Yorkshire jako całość jest niesamowite.
bDnhsBLL
isamburo
3 miesiące temu
british mongols
zybi
3 miesiące temu
to nie hejt to prawda jaka funduje nam pan kaczynskizi
kwch
3 miesiące temu
Jak to jest? Są osiedla, gdzie takie grupki są rozganiane i nie mają racji bytu. A są osiedla gdzie 12-16 latkowie terroryzują pół dzielni. Tak to jest jak się wybiera mieszkanie patrząc tylko na to aby było "tanio" i się donosi na policję myśląc, że się zmieni świat gdzie tam z dziada i ojca dzieci to patologia która ma ciche przyzwolenie na takie zachowanie.
wef
3 miesiące temu
co mnie obchodzi co się w jakiimś uk dzieje? wyłożone mam na to i na brytoli !
Astra
3 miesiące temu
H2O samo zło!!!!
polkie
3 miesiące temu
U nas lepiej? ... za dużo jest uchodzców z ukrainy
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić