aktualizacja 

Zdjęcie ze Śląska to hit. Policjanci długo tego nie zapomną

297

W Czechowicach-Dziedzicach doszło do zatrzymania, które na pewno zapadnie na długo w pamięci policjantów. Kierowca fiata seicento przewoził na dachu ładunek dwa razy większy od samochodu.

Zdjęcie ze Śląska to hit. Policjanci długo tego nie zapomną
Fiat seicento (Policja)

Zdjęcie samochodu to nie kadr z surrealistycznego filmu komediowego. Ta historia wydarzyła się naprawdę. 3 grudnia dzielnicowi z Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach podczas obchodu zwrócili uwagę na bardzo nietypowo wyglądający pojazd. Był nim fiat seicento, który przewoził na dachu gigantyczny ładunek.

Policjanci natychmiast zatrzymali pojazd do kontroli. Fiat z tak dużym ładunkiem zagrażał bezpieczeństwu ruchu drogowego. Okazało się, że bagaż to nie jedyny problem 51-letniego kierowcy. Stan techniczny samochodu nie pozwalał na jego bezpieczne użytkowanie. Mężczyzna wiedział o tym, gdyż kilka tygodni wcześniej drogówka zatrzymała mu przez to dowód rejestracyjny.

Dzielnicowym pomogli policjanci z bielskiej drogówki, którzy przybyli na miejsce. Okazało się, że 51-latek przewoził styropian w torbach zamieszczonych na dachu pojazdu. Dodatkowo wyszło również na jaw, że fiat nie ma też aktualnych badań technicznych.

Kierowca dopuścił się rażących zaniedbań, które mogły spowodować tragedię. 51-latek został ukarany dwoma mandatami karnymi za popełnione wykroczenia. Ponadto mundurowi skierowali skargę do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Ten może nałożyć na mężczyznę karę administracyjną za niedopełnienie obowiązku ubezpieczenia pojazdu.

Zobacz także: Horror na fermie norek. "Musiałam robić przerwy podczas oglądania"
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić