aktualizacja 

Policjanci osłupieli. Taki widok zastali na cmentarzu

179

Policjanci z lubińskiej komendy zatrzymali 24-latka, który odpowie za znieważenie miejsca spoczynku zmarłego. Aż trudno uwierzyć w to, co wyczyniał ten mężczyzna.

Policjanci osłupieli. Taki widok zastali na cmentarzu
Spał na nagrobku i palił ognisko (dolnoslaska.policja.gov.pl)

Wszystko zaczęło się od zgłoszenia, które otrzymał dyżurny lubińskiej komendy. Pracownik ochrony cmentarza komunalnego poinformował o mężczyźnie, który niewłaściwie postępował na terenie nekropolii.

Na interwencję policjant wysłał patrol prewencji. Funkcjonariusze we wskazanym przez pracowników ochrony miejscu zastali 24-letniego mężczyznę, który palił ognisko pomiędzy grobami, a także spożywał alkohol - czytamy na dolnoslaska.policja.gov.pl.

Mundurowi ustalili, że nieco wcześniej sprawca dokonał dewastacji jednego z nagrobków. 24-latek rozbijał znicze i niszczył wiązanki z kwiatami.

Ponadto, 24-latek leżał na jednym z nagrobków, rozrzucał na terenie cmentarza puste butelki po alkoholu i znicze - poinformowali policjanci.

Urządził sobie ognisko na cmentarzu. Grożą mu 2 lata więzienia

Funkcjonariusze dowiedzieli się też, że podejrzany dokuczał również osobom, które odwiedzały groby swoich bliskich.

Przeganiany i upominany przez pracowników, wracał w to samo miejsce na noc. Mężczyzna z cmentarza trafił do policyjnej celi. Usłyszał 3 zarzuty - odpowie teraz za znieważenie spoczynku zmarłego. Może mu grozić do 2 lat pozbawienia wolności - podaje policja.
Zobacz także: Rosja użyje żywności jako broni? Ekspert komentuje możliwy kryzys
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić