Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Karolina Sobocińska
|
aktualizacja

Modlił się dzień i noc. Bóg wysłuchał skazanego na śmierć?

11
Podziel się:

Sąd Najwyższy orzekł na korzyść więźnia z celi śmierci w Teksasie. Mężczyzna chciał, aby pastor modlił się nad nim i dotknął go, gdy będzie wykonywana kara śmierci za zamordowanie pracownika sklepu spożywczego.

Modlił się dzień i noc. Bóg wysłuchał skazanego na śmierć?
Więzień (Facebook)

John Henry Ramirez został skazany na karę śmierci za zabicie pracownika sklepu spożywczego. Kara zostanie wykonana poprzez podanie zastrzyku z trucizną.

W tzw. "celi śmierci" w Teksasie nie mogą przebywać doradcy duchowi w żadnej postaci. Mężczyźnie jednak udało się przekonać sąd, by pastor był przy nim w chwili utraty życia.

Ramirez stara się, aby jego pastor położył na niego ręce i modlił się nad nim podczas egzekucji. Są to tradycyjne formy religijne – napisał prezes sądu John Roberts w piśmie do ośmiu sędziów, którzy decydowali o jego karze.

Sąd zgodził się na to, żeby nie naruszać prawa federalnego. Każdy więzień ma możliwość praktykowania religii. A obecność pastora "w chwili, gdy człowiek jest chory lub umiera" jest zgodne z wyznaniem baptystycznym, do którego należy skazany.

Istnieje bogata historia modlitwy duchownych w czasie egzekucji więźnia, sięgająca czasów na długo, długo przed założeniem naszego narodu - mówił mediom Roberts.

Zdaniem niektórych Ramirez specjalnie opóźniał swoją egzekucję. Sąd Najwyższy zablokował ją, mimo wcześniejszych planów przeprowadzenia jej 8 września 2021 r. Wszystko po to, aby dać mu czas na przedstawienie swojego stanowiska w tej sprawie.

Więzień dźgnął pracownika sklepu nożem 29 razy i ukradł... 1,25 dolara. Doszło do tego w 2004 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(11)
to na serio c...
3 miesiące temu
Ależ ten świat jest dziwny, kogoś zabił za dolara i dostał karę śmierci, a tutejsi złodzieje i bandyci którzy mają wiele osób na koncie, zabitych i okradzionych, chodzą na wolności i się śmieją pławiąc się w luksusie. Te wszelkie znane nam mordy z tv i gazet, politycy, biznesmani, celebryci i szefowie fundacji, itp itd, wypierdki agentury komunistycznej i komuchy w większości. Tego już nie widzicie? Przepadek mienia dla całych ich rodzin i dożywotnie kamieniołomy dla nich to najlżejszy wyrok, ale wy jesteście ślepi.
Hardi
3 miesiące temu
Takich różnej maści zwyroli to szkoda na karę śmierci. Utrzymywać na koszt społeczeństwa nie ma sensu. Na części zamienne by było najlepiej. A to nie kara śmierci bo ktoś by był uratowany.
Rafał
3 miesiące temu
Jakie to piękne, wystarczy się tylko pomodlić i będzie przebaczone.
rem
3 miesiące temu
dożywocie jest jedyną karą , którą może wymierzyć społeczeństwo i która odniesie skutek na tym świecie.
wap
3 miesiące temu
te lyse sa psychicznie chorzy sie nie nadaja dopiero po dlugich mekach z nimi nauczy sie ich rozumu,i mysla,ze z nieba ludziom mamona spywa,i za darmow wszystkiego chca nie mysla o tym aby sami cokolwiek wniesc do zycia ludzkiego pzoytywnego do niczego,wiecznie na ludzkim wiecznie
adam
3 miesiące temu
Dla mordercy to sprawiedliwy wyrok i już nic tego nie powinno zmienić.
Gym
3 miesiące temu
To on taki wierzacy, ze az zabił?
Malwersant
3 miesiące temu
Za dolara to sam bym dźgnął xD
Mbg
3 miesiące temu
Bo Chrystus jest Miłosierdziem !
PotomekObrPol...
3 miesiące temu
Ciekawe czy przeżyje putka. Na dwoje babka wròżyła.
debata
3 miesiące temu
Kochani, już w sobotę debata pomiędzy pastorem zboru Kościoła Nazarejczyka a pastorem zboru Kościoła Chrystusa. Temat dysputy, czy w kosmosie istnieją duszpasterze obcych cywilizacji? Zapraszamy.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić