Policjanci prowadzili lekcje w szkole. Pies wywąchał to w plecaku uczennicy

357

Policjanci z Oławy w ramach działań ukierunkowanych na walkę z przejawami demoralizacji regularnie prowadzą lekcje profilaktyczne w szkołach. Na jednej z takich wizyt pojawił się funkcjonariusz wraz z psem policyjnym. Ku zaskoczeniu wszystkich zwierzę, zainteresowało się plecakiem jednej z uczennic. Co znaleziono w środku?

Policjanci prowadzili lekcje w szkole. Pies wywąchał to w plecaku uczennicy
Pies wywąchał narkotyki w plecaku. (KPP w Oławie.)

We wtorek 4 kwietnia br. po godz. 10:00 na teren jednej ze szkół znajdującej się w powiecie oławskim udał się policyjny profilaktyk, który rozmawiał z nastolatkami na temat przejawów demoralizacji, zgubnym wpływie narkotyków i alkoholu na życie i zdrowie, a także poruszył temat odpowiedzialności karnej nieletnich.

Tego dnia policjantce towarzyszył funkcjonariusz kryminalny z psem wyspecjalizowanym w wykrywaniu zapachów narkotyków.

Ku zaskoczeniu wszystkich, w pewnym momencie pies zareagował w sposób wskazujący na to, że wyczuł narkotyki. Szybko też wskazał plecak, dając jasny sygnał, że właśnie tam znajdują się substancje zabronione - relacjonuje asp.szt. Wioletta Polerowicz - oficer prasowy KPP w Oławie

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: O kurator znów głośno. "To mnie przeraża'

16-latka miała to w plecaku

Zachowanie psa było sygnałem, że we wskazanym miejscu znajdują się, bądź znajdowały się substancje, których posiadanie jest prawem zabronione. Mundurowi ujawnili w plecaku nieznaczne ilości suszu roślinnego - marihuany oraz lufkę.

Jak się okazało plecak należał do 16- letniej uczennicy - mieszkanki powiatu Oławskiego, która odpowie za naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Nieletnia po czynnościach została przekazana pod opiekę rodziców, a policjanci o całej sprawie poinformowali sąd rodzinny.

Przypominamy, że wśród przejawów demoralizacji za najbardziej zagrażające zdrowiu i prawidłowemu rozwojowi dzieci i młodzieży, uznaje się narkomanię oraz alkoholizm. Pamiętajmy, że są to zjawiska, wobec których nikt nie powinien być obojętny - przypomina policjantka.
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić