aktualizacja 

Rodzice donieśli na syna. Ojciec i matka 14-latka nie mieli już sił

494

Otwoccy policjanci zajmujący się problematyką nieletnich zatrzymali 14-latka. Rodzice nastolatka zgłosili, że chłopak ukradł im 800 zł, by kupić e-papierosa. Niebawem nastolatek ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem rodzinnym.

Rodzice donieśli na syna. Ojciec i matka 14-latka nie mieli już sił
Zdjęcie ilustracyjne. (Policja)

Zwykle sprawy kradzieży dokonywanych przez członków rodzin załatwiane są w domowym zaciszu. Nieczęsto ktoś decyduje się powiadomić policję. Zrobili to rodzice 14-latka, którzy nie mieli już sił na zmagania z synem.

Otwoccy policjanci na co dzień zajmujący się problematyką nieletnich zostali powiadomieni przez małżeństwo z powiatu otwockiego, że sprawca z ich miejsca zamieszkania ukradł pieniądze w kwocie 800 złotych. Jako podejrzewanego o kradzież wskazali swojego syna.

Funkcjonariusze niezwłocznie ustalili miejsce przebywania 14-latka. Trafił on do komendy. W trakcie wykonywanych z nim czynności, nieletni przyznał się do kradzieży.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Małe zainteresowanie lekcjami religii? Dyrektorka szkoły odpowiada. „Widać to wyraźnie”

Tak się tłumaczył nastolatek

Jak wyjaśnił policjantom, potrzebował tych pieniędzy, by kupić e-papierosa. Sporządzone przez funkcjonariuszy materiały zostaną przekazane do Sądu Rodzinnego i Nieletnich, który podejmie decyzję wobec 14-latka.

Przypominamy, że kradzież mienia wartego więcej niż 500 zł to przestępstwo. Jeśli dopuszcza się jej osoba w wieku między 13 a 17 rokiem życia, to odpowie ona przed sądem rodzinnym i nieletnich za popełnienie czynu karalnego. Na podstawie ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich policja zgłosi takie zdarzenie do sądu, a ten określi odpowiednie konsekwencje prawne wobec nieletniego - przypomina policja.

W każdym przypadku mogą zostać zastosowane różne środki wychowawcze lub poprawcze adekwatne do popełnionego czynu, jego okoliczności i innych obiektywnych przesłanek.

Apelujemy do młodzieży, aby pomyśleli o konsekwencjach swoich obecnych zachowań, które mogą zaważyć na ich przyszłości - wskazuje mł. asp. Paulina Harabin.
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić