aktualizacja 

Polityk nie chciał się zaszczepić. Zmarł na COVID-19

190

Senator stanu Waszyngton Doug Ericksen zmarł miesiąc po zdiagnozowaniu u niego COVID-19. Otwarcie krytykował nakładanie obostrzeń i wprowadził przepisy mające na celu ochronę praw osób, które nie chcą się szczepić.

Polityk nie chciał się zaszczepić. Zmarł na COVID-19
Doug Ericksen. (YouTube)

Rodzina Douga Ericksena wydała oświadczenie o śmierci senatora stanowego w sobotę. W dokumencie wydanym za pośrednictwem klubu republikańskiego w Senacie Stanu Waszyngton nie podano jednak przyczyny śmierci. Na jaw wyszło jednak, że polityk zmarł w wyniku koronawirusa.

O tym, że jest zakażony dowiedział się podczas swojej podróży na Salwador. Tam właśnie otrzymał pozytywny wynik testu. Trafił do miejscowego szpitala bez dostępu do terapii przeciwciałami monoklonalnymi. KIRO Radio, które rozmawiało z politykiem w listopadzie przekazało, że ten apelował o wysłanie leku na Salwador. Wkrótce udało się zorganizować lot na Florydę, gdzie senator miał dojść do zdrowia. Niestety nie udało się.

Doug Ericksen otwarcie krytykował obostrzenia sanitarne związane z COVID-19. Jak donosi CBS News, wprowadził przepisy mające na celu ochronę praw osób, które nie chcą się szczepić. Sam również nie przyjął preparatu.

Zobacz także: Czarnek to betka? Poseł rzucił nazwisko potencjalnego następcy
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić