GGG| 
aktualizacja 

Polityk uratował tonącą kobietę. Nagranie jest hitem sieci

3

W Chinach doszło do niecodziennej sytuacji. Brytyjski konsul w chińskim Chongqingu uratował kobietę, która topiła się w rzece. Nagranie ze zdarzenia podbija internet.

Polityk uratował tonącą kobietę. Nagranie jest hitem sieci
Polityk uratował kobietę (YouTube, Wei Shek)

W Chinach doszło do dramatycznego zdarzenia. Pewna kobieta wpadła do rzeki i zaczęła się topić. Na ratunek ruszył jej mężczyzna, będący ważnym politykiem z Wielkiej Brytanii. Cała sytuacja została nagrana, a wideo stało się hitem sieci.

Do zdarzenia doszło 14 listopada w Chinach. 24-latka fotografowała krajobraz, kiedy poślizgnęła się na kamieniu i wpadła do rzeki. Kobieta nie potrafiła pływać i zaczęła znikać pod wodą. Widać, jak w pewnym momencie bezwładnie dryfuje głową w dół. Wtedy do akcji ratunkowej wkroczył polityk z Wielkiej Brytanii.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Kobieta miała dużo szczęścia w tej niefortunnej sytuacji. W pobliżu przebywał brytyjski konsul w chińskim Chongqingu Stephen Ellison. Mężczyzna usłyszał krzyki gapiów i ruszył na pomoc. Zdjął buty i wskoczył do wody, ryzykując swoje życie. Jak podaje BBC, mężczyzna w przeszłości brał udział w triathlonach. Uratowaną kobietą okazała się studentka z Wuhan.

Internauci są pod wielkim wrażeniem wyczynu dyplomaty. Wideo na chińskim portalu Weibo obejrzało i skomentowało miliony użytkowników. Jak podkreślają zagraniczne media, pomimo napięć między krajami, wiele osób wyraziło podziw dla polityka. Internauci zwrócili uwagę na fakt, że bardzo niska temperatura nie pomagała we wchodzeniu do wody.

Zobacz także: Krzysztof Bosak: Zepsuto nam Święto Niepodległości
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić