oprac. Adam Hrynkiewicz| 

Polityk zgwałcony za lewicowe poglądy. Szwecja w szoku

55

Szwedzki polityk Patrik Liljeglod z Partii Lewicy ujawnił na Facebooku, że został zgwałcony za swoje poglądy polityczne. Napastnik groził mu nożem, a także wyzwał go od "lewackiej k***y i zdrajców".

Napastnik groził politykowi nożem
Napastnik groził politykowi nożem (123RF.COM)

Patrik Liljegold jest liderem szwedzkiej Lewicy w miejscowości Falun, która znajduje się ok. 200 km od Stokholmu. Członkowie ugrupowania opowiadają się m.in. za równością płci, laickością państwa i nie popierają przymusowej asymilacji.

"Wracałem do domu, gdy zaatakował mnie mężczyzna. Zgwałcił mnie grożąc mi nożem. Powiedział, że jestem lewacką pi**ą i zdrajcą, a tacy jak ja to lubią" - napisał Liljeglod na swoim profilu.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Polityk zapowiada, że nie zamierza rezygnować z dalszej działalnosci i chce o tym zapomnieć jak najszybciej. Policja wciąż poszukuje sprawcy. Dotąd nikogo nie aresztowano. Sprawa będzie traktowana jako zbrodnia z nienawiści

"Nic nie jest ważniejsze niż demokracja" - napisał na Facebooku Liljegoldi podkreślił, że każdego dnia ludzie umierają walcząc o prawo do demokratycznych wyborów. "Szwedzi to prawo wywalczyli już dawno temu i dlatego nie mogą pozwolić na niszczenie demokracji" - czytamy.

Zobacz także: Gwałt Polki w Rimini. Włosi wstrząśnięci: Mamy nadzieję, że to się nie powtórzy.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić