Kamil Karnowski
Kamil Karnowski| 
aktualizacja 

Polki skazane na Wyspach za fałszywe małżeństwa z imigrantami. Cała szajka trafi za kraty

174
Podziel się:

Justyna S. spędzi 7 lat w brytyjskim więzieniu, a jej koleżanka 2 lata. Sąd zdecydował, że to właśnie S. stoi za szajką zajmującą się organizacją fałszywych małżeństw.

Polki skazane na Wyspach za fałszywe małżeństwa z imigrantami. Cała szajka trafi za kraty
(Brytyjska policja)

Kobieta przyznała się do winy. W ciągu kilku miesięcy zorganizowała kilkadziesiąt małżeństw, pozwalających nielegalnym imigrantom zostać w Wielkiej Brytanii. Ponadto, 37-letnia Justyna S. zajmowała się rekrutowaniem kobiet, które pełniły rolę panien młodych.

Policja aresztowała także inną Polkę. Kamila G. usłyszała wyrok 2 lat w więzieniu za współpracę w procederze "łamiącym prawo imigracyjne Wielkiej Brytanii", a także za bigamię. Gdy brakowało innych kandydatek do fałszywych ślubów, 34-latka wielokrotnie wychodziła za mąż za pieniądze - informuje "Daily Mail".

Twoje zachowanie było wyjątkowo głupie - powiedział do Kamili G. sędzie Gary Burrell podczas rozprawy.

Zobacz także: Zobacz także: Policja szuka tej kobiety. Widziałeś ją?

Razem z kobietami skazany został także mieszkaniec Londynu. Eric Asante zajmował się w szajce znajdowaniem chętnych na pokazowe małżeństwa. Za każde z nich dostawał nawet kilkaset funtów. Mężczyzna spędzi w więzieniu aż 8 lat. Sąd podwyższył jego wyrok za niestawienie się na rozprawie.

Małżeństwa zasilały kieszeń Justyny S. i jej "panien młodych". Wiemy, że ten proceder jest niezwykle opłacalny, ale będziemy zwalczać go za wszelką cenę - skomentował po rozprawie Nick Jupp, urzędnik imigracyjny pracujący w Southampton.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić