Kamil Karnowski
Kamil Karnowski| 
aktualizacja 

Półki w markecie opustoszały. Klienci przecierali oczy ze zdumienia

215

Klienci Edeki w Hamburgu nie mogli uwierzyć własnym oczom, gdy przyszli na zakupy. Większość półek w ich ulubionym markecie była dosłownie ogołocona z towarów. Wcale nie dlatego, że ktoś je wykupił.

Półki w markecie opustoszały. Klienci przecierali oczy ze zdumienia
(Twitter)

Obsługa sklepu na polecenie kierownictwa schowała wszystkie produkty, które nie pochodzą z Niemiec. W ten sposób Edeka chciała zwrócić uwagę na rasizm, z jakim coraz częściej spotykają się Niemcy - informuje Business Insider.

Tak wyglądają półki bez obcokrajowców. Teraz nasz asortyment poznał granice - brzmiały niektóre tabliczki informujące klientów o akcji Edeki.

Akcja Edeki podzieliła Niemców. Część komentujących sprawę stwierdziła, że kampania pokazuje niezwykłą odwagę sieci. Chwalono ją także za zwrócenie uwagi na problem obcokrajowców w Niemczech.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Byli też tacy, którzy działania Edeki określili jako szaleństwo. M.in. członek skrajnie prawicowej Alternatywy dla Niemiec, Marcus Pretzell stwierdził, że takie stawianie sprawy imigrantów to przesada i nie należy mylić importu i sprzedaży towarów z "zagrożeniem jakim są uchodźcy".

Edeka to jedna z największych sieci handlowych w Niemczech. Posiada łącznie ponad 4 tys. sklepów w całym kraju. Pod różnymi szyldami zatrudnia ok. 250 tys. osób. W najlepszych latach holding osiągał dochody wysokości nawet 40 mld euro.

Tylko razem z produktami z różnych krajów możemy stworzyć zadowalającą różnorodność, którą cenią nasi klienci. Cieszymy się, że nasza kampania wywołała tak wiele pozytywnych reakcji - napisała Edeka w oświadczeniu.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić