Polski raper zorganizował nielegalny koncert. Słono za to zapłaci

46

Popularny raper Żabson zorganizował koncert niespodziankę. Fani są zachwyceni, ale sanepid już mniej. Wszyscy uczestnicy imprezy byli narażeni na ogromne ryzyko ze względu na pandemię koronawirusa. Organizatorzy mogą za to słono zapłacić.

Polski raper zorganizował nielegalny koncert. Słono za to zapłaci
Żabson jest idolem wielu nastolatków, jednak nieszczególnie świeci przykładem, który warto naśladować (fot. Wiktoria Maciuk) (Instagram)

Żabson to 26-letni muzyk, który od kilku lat jest jednym z najpopularniejszych raperów w Polsce. Gwiazdor cieszy się ogromną rzeszą fanów, szczególnie tych w młodym wieku. Aby utrzymać swój status postanowił sprawić im małą niespodziankę.

Raper poinformował o planowanym koncercie przez social media na godzinę przed imprezą. W ciągu kilku godzin w Brzeźnie zebrało się około tysiąca osób. Jak można się domyślić, obowiązujące zasady bezpieczeństwa w obliczu dobrej zabawy zeszły na bok.

Żabson nielegalny koncert

Sceną był dach stojącego na parkingu kampera, z którego muzyk nie bał się skoczyć w tłum. Fani nie mieli maseczek i byli skupieni dość ciasno w jednym miejscu. Młodzież, która zjechała w mgnieniu oka do Brzezna bawiła się znakomicie, choć tego entuzjazmu nie podzielała miejscowa policja.

Koncert Żabsona odbył się 6 sierpnia, teraz sprawę bada prokuratura i sanepid. Oprócz naruszenia zasad bezpieczeństwa ze względu na panującą pandemię, doszło też do dwóch wykroczeń. Pierwsze z nich to zorganizowanie nielegalnego zgromadzenia, które powinno zostać wcześniej zgłoszone, a drugie to zajęcie przestrzeni publicznej, czyli chodnika i ulicy.

Za darmowy koncert zapłacić będzie musiał artysta. Za naruszenie ustawy o imprezach masowych i narażenie innych na zachorowanie chorobą zakaźną grozi do 8 lat więzienia - informuje portal Trójmiasto.pl.

Zobacz także: Łona o wspieraniu artystów. Mówi, co mogą zrobić fani
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić