Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MMC
|

"Polskie Malediwy" piękne, ale niebezpieczne. Mężczyźni utknęli w szlamie

57
Podziel się:

Osadnik Gajówka słynie w kraju jak "polskie Malediwy". Lazurowy kolor jeziora przyciąga co roku wielu turystów. Dwóch spragnionych uroków natury mężczyzn utknęło nad jeziorem na dobre.

"Polskie Malediwy" piękne, ale niebezpieczne. Mężczyźni utknęli w szlamie
"Polskie Malediwy" piękne, ale niebezpieczne. Mężczyźni utknęli w szlamie (YouTube.com, Turek.net.pl)

Lazurowe jezioro w Polsce przyciąga ciekawskich turystów od lat. Niestety choć piękne, jest także niebezpieczne. Kąpiel w jeziorze jest surowo zabroniona. Zbiornik ten wykorzystywany był jako składowisko popiołu i żużli. Kąpiel w tym jeziorze może skutkować poparzeniem.

Zakazane jest też spacerowanie wokół jeziora. Wszystko z powodu grząskich gruntów, które charakterystyczne są nie tylko dla samego jeziora, ale i terenu wokół niego.

Jeden z podziwiających okolicę mężczyzn zignorował zakaz. Gdy podszedł do brzegu, nie mógł już się ruszyć. Na pomoc przybiegł mu kolega, ale również ugrzązł w szlamie. Mężczyźni musieli wezwać na pomoc straż pożarną.

To nie jest pierwsza tego typu sytuacja. Właściciele terenu i władze miasta mają problem z nadgorliwymi turystami, którzy podziwiając "polskie Malediwy" zapominają o obowiązujących w tym miejscu zasadach bezpieczeństwa.

Znajdą się jednak tacy, którzy Lazurowe jezioro podziwiać chcą z dystansu. By zapobiec tego rodzaju incydentom, powstał punkt widokowy, z którego jezioro pod Turkiem widać doskonale.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(57)
Współczująca
2 lata temu
Jeżeli ich tylko na to było stać i się dobrze bawili to ich sprawa. Tylko ludzi z ekipy rządzących stać na wakacje ekskluziw i przyjazd Leksusem za 300000. Więc skąd ten hejt z naszej strony? Czy nas stać wyjechać na wakacje z rodziną? Należy tylko współczuć że zarabiamy niewiele ponad miskę ryżu, mamy same zakazy i nakazy i jeszcze napuszcza ją nas nawzajem na siebie. Media to czwarta władza i działa tak jak jej nakazują, a my się dajemy na to nabierać. Pozdrawiam wczasowiczów znad polskich lazurowych jezior.
babcia
2 lata temu
dobrze że mu całkiem tych majtek zie ściagnęli...miałby dopiero wstyd...
kgj
2 lata temu
a na sweeet focię pewnie wrzucili "jesteśmy na terenach bagiennych" hehehehe
FGERG
2 lata temu
Tak wygląda zabawa Januszy i Sebów.....powinni mandat zapłacić...przecież jest napisane "ZAKAZ WSTĘPU"
Rafal😷
2 lata temu
To byłem ja z budka zobaczyliśmy że szlaku z powodu pandemi👴👴
Felek123456
2 lata temu
za glupote sie placi, tak ze powinni teraz po 1000zl wplacic na poczet strazy pozarnej. Co innego wypadek, zagrozenie zycia z przyczyn niezaleznych od nas, pozar jakis, trzesienie ziemi itp... to straz pomagac powinna za darmo ale w przypadku ewidentnej glupoty - trzeba placic!
ADAM AS
2 lata temu
Być może byli to Janusze jak komentujecie ale przy innym brzegu tego zbiornika ludzie mają działki domki dzieci kąpią się każdego lata i nic nikomu nie jest więc z tymi poparzeniami to ostra przesada swoją drogą ciekawe kiedy ostatnio ta woda była badana pod tym kątem
Piotr
2 lata temu
Normalna sprawa, mieszkam w Swindon UK, koło kanału jest sporo błota, zakaz pływania i łapania ryb, niedawno 2 angoli straż wyciągała bo utkneli, tak jest wszędzie nie tylko w Polsce
Buraki
2 lata temu
"Damian, ale bydziemy we wsi opowiadaly! Nie uwierzo!"
hjsj
2 lata temu
Taki teren powinien być odpowiednio oznaczony (na gęsto!) oraz dla bezpieczeństwa ogrodzony. Skoro to nie jest jednorazowy incydent, władze miasta powinny powziąć kroki do zabezpieczenia terenu np. siatką w newralgicznych miejscach. Biorąc pod uwagę fakt (jak czytamy z artykułu), że było to/jest? składowisko popiołu i żużlu. "Polskie Maledidwy" nie są wytworem natury tylko ingerencją człowieka, i to on powinien zadbać by teren był bezpieczny dla zwiedzających tych mniej myślących jak i tych bardziej. Jak pokazuje doświadczenie punkt widokowy nie zdaje egzaminu, miasto komentuje ale dalej pozostaje bierne, aż do tragedii!
Z głową
2 lata temu
Nie łatwiej podać deskę ratownicza i wciągać takiego delikwenta na brzeg.
fth
2 lata temu
Seby miały problem,bo pomimo zakazu weszli....
Polak
2 lata temu
Kiedy wreszcie będą obowiązkowe ubezpieczenia dla turystów idących w góry? Kiedy będą zamykane szlaki górskie w zimie? Potem GOPR idzie w zadymkę po panią w szpilkach czy trampkach. Senatorowie nie mogą stworzyć prawa bo mają walczyć z zabójczymi kopertami? Za tych mądrali nad zbiornikiem i ich ratowanie płaci podatnik, czyli Ty i ja.
dziadekzpragi
2 lata temu
A czemu zabraniać . Wystarczy widoczny napis " Wchodzisz na własne ryzyko . Usługa ratowania we własnym zakresie ."
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić