GGG| 
aktualizacja 

Poseł PiS dał przykład innym. Pomaga, ryzykując własne życie

1

Niesamowitą inicjatywę podjął poseł PiS Marcin Porzucek. Postanowił zakasać rękawy i rozpoczął pracę w szpitalu - informuje "Fakt". Pomagam tam innym w roli wolontariusza.

Poseł PiS dał przykład innym. Pomaga, ryzykując własne życie
Marcin Porzucek (PAP, Jakub Kaczmarczyk)

Pandemia koronawirusa spowodowała wzmożenie pracy personelu szpitali. Wiele placówek jest przepełnionych, pojawiły się problemy kadrowe. Wiele z nich apeluje o pomoc i rozpoczęcie wolontariatu. Przykład innym postanowił dać poseł PiS Marcin Porzucek.

Poseł nie ma doświadczenia ani wykształcenia medycznego. Pomimo to postanowił w dni wolne od obrad pomóc szpitalowi w Pile. Przed rozpoczęciem pracy przeszedł szkolenia i testy. Jako salowy pojawia się na oddziale między 6:30 a 7:00 rano, kiedy pacjenci jeszcze śpią. Pracuje do godziny 10. W tym czasie sprząta i nosi ciężkie rzeczy, takie jak butle z płynami odkażającymi.

Marcin Porzucek ryzykuje swoje zdrowie i życie w służbie innym. Pomimo niebezpieczeństwa pracuje na oddziale zakaźnym. Zanim rozpocznie swój dyżur, ubiera kombinezon ochronny, który minimalizuje ryzyko zakażenia koronawirusem. W rozmowie z "Faktem" przyznaje, że pomimo dojścia do wprawy ubranie stroju zajmuje mu 10 minut.

Poseł zachęca innych do podjęcia wolontariatu. Jak sam przyznaje, nie chciał, aby jego praca w szpitalu wyszła na jaw. Chodziło mu o udzielenie pomocy innym, a nie rozgłos medialny. Personel szpitala podkreśla, jak ważna jest pomoc polityka. Lecznica dodaje, że każda para rąk do pomocy jest na wagę złota.

Zobacz także: Poseł został wolontariuszem na oddziale COVID-19. Marcin Porzucek mówi, jak wygląda walka z pandemią (WIDEO)
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić