Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Radosław Rosiejka
|

Poszukiwania w Puszczy Białowieskiej. Tysiące Białorusinów szukają zaginionego dziecka

3
Podziel się:

Do zaginięcia Maksima Marchaluka w białoruskiej części Puszczy Białowieskiej doszło w ubiegłą sobotę. To największa operacja poszukiwawcza w historii Białorusi prowadzona przez ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych, milicję, żołnierzy i tysiące ochotników.

Maksim Marchaluk zaginął tydzień temu
Maksim Marchaluk zaginął tydzień temu (flickr.com, Jussi Silfver)

Według Radia Swaboda w sumie w poszukiwaniach w sobotę uczestniczy już ok. 3 tys. osób. W piątek las przeszukiwało 900 osób.

10-letni Maksim Marchaluk to mieszkaniec wsi Nowy Dwór na skraju Puszczy Białowieskiej w obwodzie grodzieńskim. W ubiegłą sobotę miał wyjść na grzyby i od tamtej pory nikt go nie widział.

Gdy początkowe poszukiwania nie przyniosły efektu do wsi zaczęli przyjeżdżać wolontariusze z całego kraju. Jest ich tak wielu, że dzieleni są na grupy przeszukujące wskazane fragment lasu. W akcji uczestniczą także śmigłowce i drony. Część poszukiwaczy przeczesuje las na quadach. W celu koordynacji akcji powstał specjalny sztab.

Nie jest to pierwszy przypadek zaginięcia osób zbierajacych grzyby w białoruskich lasach, a media publikują poradniki, jak nie zgubić się w lesie. Jednka jest to największa akcja poszukiwawcza w historii Białorusi.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(3)
Mysliwiec40
8 miesięcy temu
zaraz a jakie grzyby rosna na bialorusi w styczniu
marek
5 lata temu
dzielny minister z polski wytnie puszczę i odnajdzie dzieciaka :-)
88
5 lata temu
oby dzieciak sie znalazł
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić