o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Potężne trzęsienie ziemi na Morzu Egejskim. Wywołało tsunami

28
Podziel się

Do klęski żywiołowej doszło na Morzu Egejskim. Siła trzęsienia ziemi była na tyle potężna, że odczuli je nawet mieszkańcy Aten i Stambułu. Najbardziej ucierpiało miasto Izmir w Turcji. Eksperci mówią, że to może być dopiero początek problemów.

Potężne trzęsienie ziemi na Morzu Egejskim. Wywołało tsunami
W wyniku trzęsienia ziemi najbardziej ucierpiało miasto Izmir w Turcji (YouTube.com, Mugi Studio)
bDnTjGjp

Jak informuje BBC, siłę trzęsienia ziemi oceniono na 7,0 w skali Richtera. Taka wartość odnosi się do wstrząsów, w wyniku których dochodzi do "poważnych zniszczeń".

Trzęsienie ziemi na Morzu Egejskim. Są ofiary śmiertelne i ranni

Skutki trzęsienia ziemi są najbardziej widoczne w mieście Izmir w zachodniej Turcji. W mieście doszło do zawalenia się co najmniej sześciu budynków. Świadkowie zdarzeń opowiadali, że kiedy zaczęły się wstrząsy, ludzie zaczęli uciekać z domów i wybiegać na ulice.

bDnTjGjr
Do tej pory otrzymaliśmy informacje o sześciu zawalonych budynkach w prowincji Izmir – napisał na Twitterze Suleyman Soylu, minister spraw wewnętrznych.
Zobacz także: Zobacz też: Trzęsienie ziemi na Islandii. Nastąpiło w trakcie wywiadu premier kraju

Według danych BBC w wyniku trzęsienia ziemi śmierć poniosły 4 osoby, a 120 jest rannych. Część mieszkańców została uwięziona wśród gruzów i oczekuje na pomoc ratowników.

bDnTjGjx
Niektórzy z naszych współobywateli utknęli w gruzach – potwierdził minister środowiska Murat Kurum.

Huseyin Alan, szef tureckiej Izby Inżynierów Geologów, wystosował także ostrzeżenie o niewielkim tsunami, które zostało wywołane przez trzęsienie ziemi. Do mieszkańców miasta Seferihisar zaapelowano, aby trzymali się w bezpiecznej odległości od budynków.

bDnTjGjy

Eksperci z państw dotkniętych trzęsieniem ziemi nie kryją, że siła żywiołu poważnie ich zaniepokoiła. Gdy doszło do wstrząsów, wielu mieszkańców Grecji w pośpiechu opuściło swoje miejsca pobytu. Jednocześnie w kraju nie zgłoszono ani ofiar śmiertelnych, ani przypadków zranienia.

W przeszłości mieliśmy wiele trzęsień ziemi, jednak nigdy nie widziałam takiego, które trwało aż tak długo. Teraz martwimy się wstrząsami wtórnymi – przyznała Anna Makris, koordynatorka ds. Doradztwa w Atenach.
bDnTjGjS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(28)
Nikodem
miesiąc temu
No i robaczki !? Kogo teraz Erdogan obrzuci wyzwiskami w swoim przemówieniu, za spowodowanie zniszczeń w jego bogobojnym kraju ? Wiem poprosi o pomoc UE i jak spotka się z odmową to wyśle nam kolejną falę nachodżców, których trzyma jako broń, biologiczno-psychologiczną na Angele i Makarona.
Katolik
miesiąc temu
Należy współczuć mieszkańcom.
Lon IV
miesiąc temu
Nadchodzi koniec Swiata Bog sie naprawde wkurwil - nie trzeby bylo Boga wkurwiac !!!
bDnTjGjT
Adasko
miesiąc temu
To kara za to że kościoły przerabiaja na meczety
OBIEKT.III
miesiąc temu
Nie wiem dlaczego staję sie obowjętnym dla ludzi opluwających jadem świat dookoła..
Najnowsze komentarze (28)
daria
4 tyg. temu
ziemia sobie poradzi jak pozbedzie sie ludzi teraz kolej na Moskwe stolice zla
Sceptyk
4 tyg. temu
Allah ukarał . Może jeszcze poprawi ?
kara
4 tyg. temu
boza za Erdogana
nicku
4 tyg. temu
W przeddzień trzęsienia Turcja fetowała islamistycznych zamachowców z Nicei i Awinionie. Jak to karma szybciutko wraca!
dziwne
miesiąc temu
Allah nie zareagował?
Sprawiedliwy
miesiąc temu
I się zaczeło Pan Bog zabrał głos,cieszy mnie to.
hmmm
miesiąc temu
HARP
jarn
miesiąc temu
W Grecji, na wyspie Samos , sa dwie ofiary smiertelne. To 17 i 15 letni uczniowie, ktorzy zostali przycisnieci sciana budynku,jak szli waskim przejsciem w kierunku plazy. Poza tym jest 9 osob rannych.
bDnTjGjL
jarn
miesiąc temu
W Grecji, na wyspie Samos , sa dwie ofiary smiertelne. To 17 i 15 letni uczniowie, ktorzy zostali przycisnieci sciana budynku,jak szli waskim przejsciem w kierunku plazy. Poza tym jest 9 osob rannych.
wrr
miesiąc temu
Allah ich każe za wojny i dyktaturę
koniec
miesiąc temu
TO wszystko wiadome od ponad 2000 lat. Przed Apokalipsą będą rozruchy i trzęsienia i inne kataklizmy dla grzesznych ludzi.
ASDFGHJK
miesiąc temu
I to dopełni dzieła. Zaczynamy odliczanie. Do końca. A swoją drogą, dziwię się, że allach nie uchronił własnych wyznawców? Coś podobnego! Pewnie następną bombę będą musieli rzucić w Europie.
pol
miesiąc temu
diabel przyszedl z tym znakiem co maja na marszach to juz koniec trzesienia ziemi teraz w polsce
Włodek
miesiąc temu
Lon IV. Ty masz coś z główką nie po kolei. W świecie jest wiele religi i imion Boga.Bez względu na nazwę wiary i imienia bożego nikt normalny w takim zestawieniu nie używa słów uznanych powszechnie za wulgarne. To jest prostackie i chamskie.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić