Potężny wybuch w Rosji. Kłęby dymu nad miastem

3 osoby nie żyją, a 9 zostało rannych w wyniku wybuchu w rosyjskiej miejscowości Tymowskoje na wyspie Sachalin. W bloku mieszkalnym doszło do eksplozji gazu, który zniszczył całą ścianę budynku. Na miejscu działają ratownicy.

Potężny wybuch w Rosji. Kłęby dymu nad miastem
Wybuch gazu w Rosji (Twitter)

Do wybuchu gazu doszło po południu 19 listopada w miejscowości Tymowskoje na wyspie Sachalin. W bloku mieszkalnym przy ulicy Bibliotecznej zawaliło się kilka pięter - podaje gubernator obwodu sachalińskiego na Telegramie.

Eksplozja w Rosji

Eksplozja nastąpiła przy ostatniej klatce schodowej, zawaliły się narożne mieszkania. Na zdjęciach, które pojawiły się w mediach społecznościowych widać, że jedna ściana pięciopiętrowego bloku jest zniszczona w całości.

Na miejsce przyjechały wszystkie służby. Władze regionu utworzyły sztab operacyjny. Do zniszczonego bloku przyjechał również wiceprzewodniczący rządu regionu sachalińskiego Oleg Popow, minister mieszkalnictwa i użyteczności publicznej Natalia Kuprina oraz szefowa Agencji Obrony Cywilnej i Sytuacji Nadzwyczajnych Anna Michiejewa.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Udział Ukrainy w śledztwie ws. Przewodowa. "Pokłosie śledztwa po katastrofie w Smoleńsku"

3 osoby nie żyją. To nie jest ostateczny bilans

Na miejscu pracuje 59 ratowników i 13 sztuk sprzętu specjalistycznego. Mówi się o wybuchu gazu, choć gubernator obwodu sachalińskiego Walery Limarenko powiedział, że dom nie jest zasilany gazem. Według wstępnych danych przyczyną tragedii był wybuch butli z gazem w jednym z mieszkań.

Są też ofiary śmiertelne. Gubernator przekazał, że ciała 3 zmarłych mieszkańców zostały wyjęte spod gruzów domu, ale jest ryzyko, że są inne ofiary. – Akcja ratunkowa trwa. Co najmniej 9 osób zostało rannych.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Wcześniej gubernator mówił, że tylko jedna osoba została ranna - wyjęto ją spod gruzów i została przekazana lekarzom. Przekazał, że w Tymowskim utworzono kilka sal operacyjnych, powołano dodatkowe zespoły chirurgów. Pogotowie lotnicze zostało wysłane z Jużnosachalińska.

Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić