Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 
aktualizacja 

Powrót do szkół. Rzecznik rządu nie ma dobrych informacji

262

Kiedy powrót do szkół i koniec e-lekcji? Wiadomo, kiedy zostanie ogłoszona decyzja rządu w tej sprawie. Informacje w tej sprawie przekazał rzecznik Piotr Müller.

Powrót do szkół. Rzecznik rządu nie ma dobrych informacji
Kiedy powrót do szkół i koniec e-lekcji? (Pixabay)

Kiedy uczniowie wrócą do szkół?

Minister edukacji narodowej Przemysław Czarnek zapowiadał, że uczniowie klas 1-3 wrócą do szkół tuż po feriach zimowych, 18 stycznia. Nie jest to jednak ostateczna decyzja. Wszystko zależeć będzie od aktualnej sytuacji epidemiologicznej w kraju.

Müller: decyzja o powrocie do szkół najpóźniej w poniedziałek

Decyzja o terminie powrotu uczniów do szkół zostanie podjęta na przełomie tego i przyszłego tygodnia. Rzecznik rządu Piotr Müller zapowiedział, że możemy się jej spodziewać najpóźniej w poniedziałek, 11 stycznia.

Rzecznik rządu nie miał jednak dobrych wiadomości. Jak powiedział w rozmowie z WP, nie byłby tak optymistycznie nastawiony do ogłoszonej wcześniej przez ministra edukacji narodowej daty powrotu uczniów do szkół i zakończenia e-lekcji.

Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego będzie oceniał informacje dot. liczby zachorowań z ostatnich dni, po Świętach Bożego Narodzenia i sylwestrze - powiedział rzecznik rządu.

Dopiero wtedy, gdy znane będą te dane, możliwe będzie podjęcie decyzji.

Obostrzenia, które aktualnie obowiązują do 17 stycznia, zostaną najprawdopodobniej przedłużone - powiedział Piotr Müller w programie "Tłit" Wirtualnej Polski.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić