o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ABA
|

Profesor przerwał badania nad COVID-19. Odkrycie wywołało burzę

60
Podziel się

Szwedzki profesor Jonas Ludvigsson przerwał badania nad COVID-19 po tym, jak jego odkrycia spotkały się z dużą falą krytyki. Naukowiec dowodził, że choroba nie jest poważnym zagrożeniem dla dzieci w wieku szkolnym.

Profesor przerwał badania nad COVID-19. Odkrycie wywołało burzę
Szwedzki profesor Jonas Ludvigsson przerwała badania nad COVID-19. Miał już dość hejtu.
bEEbPqMl

Jonas Ludvigsson postanowił zrezygnować ze swoich badań nad COVID-19. Profesor dowodził, że choroba stanowi niewielkie zagrożenie dla dzieci, a szkoły mogą zostać ponownie otwarte. Wiele osób zaczęło go z tego powodu krytykować, obrażać, a nawet grozić śmiercią.

Miał już dość hejtu

Jonas Ludvigsson jest profesorem epidemiologii klinicznej w Instytucie Karolinska w Solnie. Od początku pierwszej fali koronawirusa zajmował się badaniami wpływu koronawirusa na dzieci - skoncentrował się na dzieciach od 1 do 16 roku życia.

bEEbPqMn

W grupie kilkuset tysięcy osób, którą analizował, zaledwie 15 dzieci trafiło na oddział intensywnej terapii. Ponadto czwórka miała przewlekłe choroby, które znacząco wpływały na ich stan zdrowia. Profesor dodał, że dzieci nie musiały przecież nosić maseczek i teoretycznie były bardziej narażone na zakażenie.

Zobacz także: Robią dyskoteki nie zważając na pandemię. Wojewoda zapowiada interwencję

Niestety badania profesora, chociaż poparte wieloma dowodami, spotkały się z ogromną falą krytyki. Obywatele Szwecji, którzy nie zgadzają się z tymi ekspertyzami, wysyłają do Ludvigssona maile i prywatne wiadomości. Profesor wyznał, że większość z nich to nic innego jak hejt. Nie mógł już jednak dłużej tego znosić. Wyznaje, że problem urósł do tego stopnia, że zaczął mieć problemy ze snem.

bEEbPqMt

Szwecja planuje teraz wzmocnić ochronę badań naukowych i wolności akademickiej. Jak przekazuje The College Fix, minister szkolnictwa wyższego Matilda Ernkrans powiedziała, że rząd planuje zmienić ustawę o szkolnictwie wyższym, aby zapewnić "ochronę edukacji i badań naukowych, aby umożliwić ludziom swobodne odkrywanie, badanie i dzielenie się wiedzą".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEbPqMO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(60)
Jąaa
7 miesięcy temu
Nie znam nikogo kto zmarł na covid, za to znam osobę która zmarła 4 dni po przyjęciu cudownej szczepionki
miki
7 miesięcy temu
juz umozliwili swobodne osiedlanie...hehe
Jadwiga Track...
7 miesięcy temu
Nie wypowiadaj się jak nie przechodziłeś tego paskudztwa!!!. Ja przeżyłam - mam 38 lat ale płuca zniszczone w 60 % ---mój brat 42 lata nie miał tyle szczęścia co ja - zmarł na to paskudztwo osierocając trójkę dzieci. nie miał chorób współistniejących !!! Regularnie uprawiał sport, nie stosował żadnych używek ani dopalaczy. A to coś go nam zabrało !!!
bEEbPqMP
Stop
7 miesięcy temu
Mam to w piżdzie ktoś mnie ruszy to zabije
JanuszPolski
7 miesięcy temu
Covid to wspaniały instrument manipulacji!!! Nie zniknie bo nie pozwolą!!! Ogarnijcie się!!!
Ccc
7 miesięcy temu
Dzieciom nie. Tylko one są wektorami niosącymi śmierć lub chorobę swoim bliskim którzy są starsi.Żenujace szczucie. Gdyby wszystkie sanitarne zalecenia nie były ignorowane czyli profesjonalne maseczki dystans dbałaś o higienę zamknięcia byłyby zbędne a wirus by się wyciszać nie mając jak się roznosić
Gok
7 miesięcy temu
Masz prawo bezmyślnie szczepić swoje dzieci, ale jeśli twoje dziecko dozna wskutek tego ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w postaci porażenia mózgowego, paraliżu, zapalenia opon mózgowych, sepsy, autyzmu, nowotworu, cukrzycy, astmy, śmierci łóżeczkowej lub późniejszej itp. musisz podpisać zobowiązanie, że pokryjesz wszystkie koszty leczenia i rehabilitacji z własnej kieszeni i nie będziesz rujnować podatnika roszczeniami finansowymi. Konsekwencje swojej nieodpowiedzialności (niechęci do samodzielnego zdobywania wiedzy z niezależnych, czyli nieopłacanych przez producentów szczepionek źródeł) musisz ponieść sam/a! Przemyśl samodzielnie, czy warto zastępować niegroźne i w pełni uleczalne choroby, takie jak odra czy koklusz śmiercią lub kalectwem. Żaden producent szczepionki nie ponosi odpowiedzialności cywilnej z tytułu szkód zaistniałych w przypadku śmierci bądź uszczerbku na zdrowiu wynikłych z podania szczepionki (Public Law 99‐660) – prawo podpisane przez prezydenta Ronalda Reagana. Święta mantra pseudonauki zwanej wakcynologią: „Nie ma żadnych badań naukowych potwierdzających szkodliwość szczepień”, jest bezczelnym kłamstwem. Badań NAUKOWYCH, negujących skuteczność i bezpieczeństwo szczepień, opublikowanych w recenzowanych czasopismach medycznych są setki, a nawet tysiące. Książka Neila Z. Millera „Szczepienia, przegląd krytycznych badań” jest już dostępna w języku polskim. Miller jest również współautorem książki dr Mayera Eisensteina „Szczepić czy nie? Podejmij świadomą decyzję”. Zdobądź rzetelną wiedzę ZANIM zaszczepisz. Nie bądź Polakiem mądrym po szkodzie!
1234
7 miesięcy temu
Tu się liczy kasa a nie ludzie to są właśnie rządzący
Roman Bytom
7 miesięcy temu
Zawsze ludzie którzy mówią prawdę są gnębieni,a zwłaszcza w patologicznej Polsce...
how dare you
7 miesięcy temu
Po co szwedom jakieś bzdurne badania jakiegoś gupiego uczonego kiedy mają Gretę
Komentujący
7 miesięcy temu
Tak niech dzieci chodzą bez maseczek,co tam że w domu są dorośli dzieci mogą być chore,napewno dorośli sie nie zarażą..
Rafał
7 miesięcy temu
Do baranów nie dociera,że to tylko zwyczajna,będąca z nami od zawsze GRYPA!
Piotruś Punk
7 miesięcy temu
Ja wszystkim niewiernym polecam wolontariat w szpitalu na Wołoskiej. Mam dwoje rodziców z Covidem w szpitalu. Dzieci owszem, może i nie chorują, ale roznoszą to badziewie. Maseczki nie chronią nas, chronią innych przed nami. Taki tam wybryk " natury"
bEEbPqMH
weder
7 miesięcy temu
dla dzieci nie jest zagrożeniem, ale dzieci spokojnie roznoszą covida na rodziny, nauczycieli czy tam kogo spotkają po drodze. Szkoda że nie zrobił badań ile zaraziło się od dzieci albo ile dzieci było pierwszymi którzy zarazili.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić