Hiszpania. Nocny dramat na Ibizie. 15 osób rannych

17

Prom, który zmierzał w kierunku hiszpańskiej wyspy Ibiza, osiadł na mieliźnie. Według najnowszych informacji aż 15 osób jest rannych. Wśród nich jest 10-letnie dziecko, którego stan określa się jako bardzo zły.

Hiszpania. Nocny dramat na Ibizie. 15 osób rannych
Prom płynął na Ibizę. (Twitter, RadioIlla)

Prom, zmierzający w kierunku wyspy Ibiza, który właśnie oddalał się od sąsiadującej wyspy Formentera, osiadł na mieliźnie. W wyniku tego zdarzenia 15 osób odniosło obrażenia.

Najgorzej wypadek zniosło 10-letnie dziecko, które znajdowało się na pokładzie. To, jak podaje The Sun, skończyło się dla niego "poważnym uszczerbkiem na zdrowiu".

Prom, który osiadł na mieliźnie, nazywa się San Gwann i służy głównie do transportu turystów z brzega wyspy Formenterana na inny - na Ibizę.

Prom San Gwann, obsługiwany przez FRS, który obejmuje trasę Ibiza-Formentera, doznał wypadku w sobotę po tym, jak osiadł na mieliźnie na wysepce Es Malvins po wypłynięciu z Ibizy o 21:30. FRS uruchomił swoje protokoły bezpieczeństwa i natychmiast poinformował władze o incydencie. FRS pragnie podziękować hiszpańskiej straży przybrzeżnej, która brała udział w akcji ratunkowej i ewakuacji statku, a także innym instytucjom, które brały udział w ewakuacji - brzmi oświadczenie FRS-u, cyt. przez The Sun.

Sytuacja pod kontrolą. Służby udzielają pomocy poszkodowanym

Załoga, a także wszyscy inni pasażerowie promu są pod opieką służb ratunkowych.

Załoga i pasażerowie są ewakuowani, a ranni otrzymują niezbędną pomoc medyczną - podaje prezes regionalnego rządu Balearów Francina Armengol.
Autor: HNM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić