o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
|

Promocje w Biedronce. Sieć zmienia strategię. Rozpoczyna się wojna z Lidlem

27
Podziel się

Biedronka ma zupełnie inny plan dotyczący promocji niż Lidl. W gazetkach promocyjnych w tym roku zamieściła o wiele mniej produktów promocyjnych. Co to oznacza?

Promocje w Biedronce. Sieć zmienia strategię. Rozpoczyna się wojna z Lidlem
Biedronka ma zupełnie inna strategię niż Lidl (Getty Images)
bDmUDIWJ

Biedronka i Lidl - wojna na promocje

Jak wynika z analiz, w ciągu pół roku w Biedronce ubyło ponad 15 proc. promocji gazetkowych. W tym samym czasie w Lidlu przybyło 8 proc. Dane te podał "Monday News” na podstawie badania wykonanego przez międzynarodową agencję badawczo-analityczną Hiper-Com Poland. Eksperci zauważają jednak, że wojna na promocje w dyskontach dopiero się zacznie. Biedronka i Lidl mają zupełnie inne strategie. Która okaże się lepsza?

Biedronka ograniczyła promocje w gazetkach. Z przedstawionej prze "Monday News” analizy wynika, że – porównując wyniki z pierwszego półrocza ub. i tego roku – w Biedronce liczba gazetek zmniejszyła się o 23 proc., liczba stron – o ponad 16 proc., a suma powierzchni – o niecałe 23 proc. Co najważniejsze, ubyło też promocji w Biedronce i to aż o 15,5 proc.

bDmUDIWL

W tym samym czasie w Lidlu sytuacja była odwrotna. Lidl miał o prawie 9 proc. więcej gazetek, w których liczba stron wzrosła o 16 proc., a powierzchnia o 7 proc. Lidl miał też o 8 proc. więcej promocji niż w analogicznym okresie rok temu.

"W tym roku sytuacja była specyficzna. W pierwszym kwartale Biedronka przygotowała ofertę związaną z epidemią, a w drugim – odtwarzała sprzedaż całego asortymentu. Mogła to realizować w oparciu o mniej intensywne promocje niż w 2019 roku, bo w ostatnich miesiącach jej konkurencja miała się gorzej, głównie w segmencie hipermarketów. Zagrożenie związane z koronawirusem zweryfikowało przydatność formatu dyskontowego w wydaniu Biedronki" – ocenia dr Maria Andrzej Faliński ze Stowarzyszenia Forum Dialogu Gospodarczego.

Chodzi tutaj tylko o promocje w wydaniach gazetek, a nie o wszystkie rabaty na pólkach Biedronki. "Dyskont, mając bardzo mocną pozycję na rynku, może sobie pozwolić na ograniczenie akcji promocyjnych w sytuacji pandemii, by w ten sposób zaoszczędzić" – uważa ekspert z Hiper-Com Poland.

bDmUDIWR

Dane pochodzą z zasobów międzynarodowej agencji badawczo-analitycznej Hiper-Com Poland. Analizę wykonali eksperci z Programu AdRetail Inspirio i platformy UCE RESEARCH.

bDmUDIXm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(27)
maciek
4 miesiące temu
promocje Lidla są dla pierwszych kilku klientów którzy pierwsi wpadną i złapią za nieliczne egzemplarze towarów w promocji
gseg
4 miesiące temu
Te gazetki to bezwartościowa makulatura-szkoda tylko drzew...
xyz
4 miesiące temu
CHORE!!!!!!!!!!!!!!!Na rzeczy porządne jakościowo promocji brak. Kupując np. parówki w cenie 5 zł z kilogram - to jest to samo gdybym wyrzucił pieniądze do kasza
bDmUDIXn
Ewa
4 miesiące temu
Bla, bla, bla - w skrócie chodzi o to, aby jak najbardziej nas oskubać!
Sienkiewicz
4 miesiące temu
Kupujmy u rodaków. Kupujmy nasze, polskie produkty. Nie oglądajmy obcych, wrogich naszej ojczyźnie stacji. Będziemy zdrowsi i szczęśliwsi.
Najnowsze komentarze (27)
Howno!
4 miesiące temu
Prawda!
xxx
4 miesiące temu
To tak jak promocje na stacjach paliw. Coś co kosztuje 2 zł podniesione do 6 zł, a drugi produkt za „polowe ceny” ;D
maciek
4 miesiące temu
w Biedronce też nie lepiej ,metki z promocją koło towaru bez promocji ,dopiero przy kasie to się okazuje ,promowanego towaru brak , na pytanie dlaczego nie usuną niepotrzebnych metek ,tylko wzruszenie ramionami
Babi
4 miesiące temu
Biedronka nie musi mieć promo zawsze jest tanio i dobre a noon food jest zawsze dostępny przez okres trwania promocji a w Lidlu kto pierwszy ten lepszy
kkk
4 miesiące temu
czas zostawiać pieniądze w małych Polskich sklepach lokalnych/osiedlowych !!!
kkk
4 miesiące temu
i tak z dwojga złego wole dać kasę portugalczykowi niż niemcowi, nie ukrywam że wolał bym porządną konkurencyjną Polską sieć sklepów tego typu, bo kasa z 500+ trafia do niemców ;/
Bartosz G...
4 miesiące temu
mów do nie odchodź nie jest wiem o tym...
jarek
4 miesiące temu
qrka wodna... złośliwość 0
bDmUDIXf
dddasfa
4 miesiące temu
kiedy w Pl ludzie uwierzą i zobaczą masowo że korporacje zachodnie robią ich w konia. tak a propo tych dwóch firm....ile one kupiły sprzętu, maseczek do szpitali w kraju skoro zwykłe lokalne małe firemki potrafiły!!
PGb
4 miesiące temu
możesz mi wierzyć że ja też wiem o tym...
jarek
4 miesiące temu
wygląda na to że tak samo...
Darek
4 miesiące temu
można na ścianie powiesić niech wisi a on wie że to jest legalne
Kocia
4 miesiące temu
Jaka wojna ? nie kazdy je smiecie,lidl ma dobre produkty owoce ,warzywa bio ,dobre wina ,ryby ,sery ,co niby mialabym kupowac w biedrze bialy ryz dla biedakow za 1,5 zl ?
gość
4 miesiące temu
ja kupuję w Polskich sklepach społemowskich, płacę trochę drożej ale mam lepszą jakość a nie będę obcym kabze nabijał.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić