Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ABA
|

Przechwycono rozmowę Rosjan. "Ciała leżą na ulicy"

Podziel się:

Kolejna przechwycona rozmowa Rosjan. Jeden z żołnierzy powiedział, że ciała zabitych nie są nigdzie przechowywane. Leżą na ulicach i nikt się nimi nie zajmuje. To dobitnie pokazuje, w jaki sposób wojsko Putina "dba" o swoich...

Przechwycono rozmowę Rosjan. "Ciała leżą na ulicy"
Zniszczenia dokonane przez Rosjan. (PAP)

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy poinformowała o kolejnej przechwyconej rozmowie Rosjan. Żołnierze rozmawiali o ciałach poległych, które nie są nigdzie zabierane lub przechowywane. Leżą na ulicach "jak deski".

Ciała zmarłych leżą na ulicach

Niektóre ciała są zamykane w trumnach, aby nie szokować innych Rosjan. Jednak jak wynika z rozmowy, nie dzieje się to zbyt często.

Wtedy to po prostu dotarło do nas. Nie są trzymane w chłodniach, ani nigdzie. Po prostu leżą na ulicy jak deski. Śmierdzi tam szaleńczo - powiedział jeden z żołnierzy.

Jak wynika z innych rozmów przechwyconych przez SBU, Rosjanie starają się ukryć skalę swoich strat. Nie odbierają ciał poległych żołnierzy, a tylko część z nich transportują z powrotem do kraju. Robią to pod osłoną nocy i zabierają ze sobą około 100-200 ciał.

SBU przypomina Rosjanom, że mają szansę na przeżycie wojny. W każdej chwili mogą się poddać np. dzwoniąc na infolinię 2402. Armia Ukrainy obiecuje, że każdy, kto się podda przeżyje i będzie miał możliwość powrotu do ojczyzny.

Zobacz także: Specjalista komentuje mowę ciała Putina. "Na pewno nie jest zdrowy"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić