Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
SSŃ
|

Przedszkola edukujące o LGBT+. Nowy projekt w Niemczech

16
Podziel się:

W Berlinie już wkrótce mają zostać otwarte dwa przedszkola dla gejów i lesbijek - informują niemieckie media. Jak tłumaczą autorzy pomysłu, to część projektu pilotażowego, mającego na celu edukowanie dzieci na temat homoseksualizmu i LGBT+. Inicjatywa budzi wątpliwości, gdyż w jej realizację zaangażowany jest socjolog, któremu zarzuca się promowanie... pedofilii.

Przedszkola edukujące o LGBT+. Nowy projekt w Niemczech
Przedszkola będą edukować z zagadnień LGBT+. Zdj. ilustracyjne (Pixabay)

Dwa przedszkola skupiające się na edukacji dzieci w tematyce LGBT+ mają zostać otwarte w Berlinie na wiosnę przyszłego roku. Projekt pilotażowy został zainicjowany przez berlińską poradnię gejowską w ramach szerszej inicjatywy, obejmującej m.in. otwarcie wielopokoleniowego domu dla osób LGBT+ - informuje niemiecki portal "Focus".

Koncepcja jest taka sama, jak w innych przedszkolach - podkreśla dyrektor zarządzający poradnią, Marcel de Groot w rozmowie z "Bild". Z tą różnicą, że dzieci mają mieć styczność z "queerowym stylem życia, na przykład poprzez książki, w których zakochuje się dwóch mężczyzn, a nie tylko książę i księżniczka" - wyjaśnia.

Do placówek ma zostać przyjętych łącznie 90 dzieci. Jak przekazano na stronie poradni, personel przedszkoli nie musi określać się jako LGBT+, ale musi zgadzać się z opinią, że to środowisko powinno być "widoczne dla dzieci".

 Jeden z członków zarządu propaguje pedofilię?

Sprawa wywołała poruszenie w Niemczech, jednak nie ze względu na sam pomysł, a na skład zarządu akcjonariusza poradni gejowskiej, która za nim stoi. Jednym członków rady nadzorczej jest bowiem socjolog, któremu od blisko 40 lat zarzuca się… propagowanie pedofilii.

Rüdiger Lautmann w 1994 roku wydał książkę "Die Lust am Kind. Portret pedofila", w której według niektórych czytelników bronił pedofili. Trzy lata później przyczynił się do powstania broszury o dzieciach i seksualności, w której stwierdzono, że seksualność między dziećmi i dorosłymi jest "zasadniczo afirmowana". W 1979 r. z kolei walczył o usunięcie z kodeksu karnego paragrafu kryminalizującego akty seksualne na dzieciach poniżej 14 roku życia.

Sam Lautmann odrzuca zarzuty. Nie uważa się za zwolennika pedofilii i tłumaczy, że chciał jedynie "zrozumieć i opisać" tę dewiację. Od kiedy fakt zaangażowania socjologa w projekt związany z dziećmi ujrzał światło dzienne, dyrektor zarządzający spółką odpowiedzialną za stworzenie przedszkoli próbuje uspokoić społeczeństwo.

- Lautmann nie ma nic wspólnego z codzienną działalnością przedszkola – zapewnia dyrektor w rozmowie z "Bild". - Moim zdaniem byłoby to zbyt problematyczne – dodaje de Groot i informuje, że teraz obowiązkami związanymi z obszarami opieki dziennej nad dziećmi zajmie się Senacki Departament Edukacji.

Zobacz także: Polacy o małżeństwach jednopłciowych. Lider partii opozycyjnej mówi, czego by nie poparł
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(16)
Anty
2 miesiące temu
Mam dość tych idiotyzmów związanych z LGBT. Zachód faktycznie powinna dosięgnąć wojna, kataklizmy, brak prądu, może ludzie zaczną normalnieć
Już zbliża si...
2 miesiące temu
Kolejny po plandemii, chory pomysł masonerii
Kasia
2 miesiące temu
Bolek i Lolek byli braćmi i bardzo się kochali. Może ta bajka będzie dobra
Bóg i inni
2 miesiące temu
Świat się kończy… I dobrze… Już za dużo tego całego syfu…
Ferdek
2 miesiące temu
Podobno homoseksualizm był wśród ludzi już od samego początku ludzkości, co tylko świadczy o tym że choroby psych* towarzyszą ludziom od bardzo bardzo dawna..
Dudus
2 miesiące temu
Podobno homoseksualizm był wśród ludzi już od samego początku ludzkości, co świadczy o tym że choroby psychiczne towarzyszą ludziom od bardzo bardzo dawna..
nawijki
2 miesiące temu
Sodoma i Gomora. To co się teraz wyprawia, taka dewaluacja. Historycznie przed rokiem 1950 dzieci zawsze były bezpieczne i ufne. W Polsce nikt by nie przyznał się, że jest homoseksualistą, lub pedofilem, chyba umarłby z przerażenia. Przesłuchiwała MO Jaruzelskiego(Hiacynt). Prezydent USA Reagan podpisał dokument i wstrzymano import pornografii dziecięcej w tym z Holandii do USA.
kob...
2 miesiące temu
Nie krytykuje LGBT to ich upodobania i ich sprawa jeżeli nie będą wykorzystywać innych. Ale np. opieka nad nimi na stare lata to jest moja sprawa. Dlatego zaakceptuje pary lgbt ale tylko wtedy gdy opłacą u naszych dzieci swoją opiekę na stare lata, cena powinna być bardzo wysoka bo przymusowa np.50% dochodu przez co najmniej 30 lat. Na stare lata będzie za późno aby się kajać.
Jacek
2 miesiące temu
Hybryda, normalność to pojęcie względne, nie stałe. Moralność i etyka tak samo. Normalność, etyka itd są zależne od kultury, epoki itd. Homoseksualizm uznaje się za nienormalność bo tak się ludziom wmawia od tysiącleci. Co w jednej kulturze jest uznawane za nienormalne i złe w drugiej jest uznawane za dobre i normalne a w trzeciej jest do tego samego obojętny stosunek. Uznajesz homoseksualizm za nienormalność bo tobie i twoim przodkom się to wmawia, bo komuś zależy na tym żebyś tak myślał po to żebyś sam był hetero, ożenił się i miał jak najwięcej dzieci żeby te robiły na polityków, szlachtę, bogaczy, prezydenta,kościół itd.
Wiktor
2 miesiące temu
Teraz oni są anty lgbt ale jak ktoś z ich rodziny (np :wnóki, córka lub siostrzeniec) będzie lgbt i będą czegoś potrzebowali(np opieki na starość lub jakiej kolwiek) to będą śpiewać wróć synu, wróć, daleka.... Wiem co mówię. Mój sąsiad nienawidził swojego syna bo słuchał metalu i nosił. Koszulki z nadrukiem zespołów metalowych. Przez ściany było słychać jakie teksty rzucał ten sąsiad pod adresem syna! Syn wyjechał a teraz z za ściany słyszę lament tego sąsiada jak on żałuje tego jak traktował syna bo mu potrzebna opieka na stare lata!
Anty elity
2 miesiące temu
Prawica i kapłaństwo na całym świecie ma obsesję na punkcie religii oraz ochrony instytucji małżeństwa i i instytucji rodziny i jak największej dzietności, bo od początku cywilizacji władcom i elitom zależy na nich dla własnych korzyści a instytucja małżeństwa hetero i instytucja rodziny zostały wymyślone przez elity i w interesach elit i kapłaństwa. Religie i elity uczłowieczyli płody, embriony, zygoty i zarodki nazywając je dziećmi oraz zakazują antykoncepcji i aborcji oraz nakazują ludziom zawierać tradycyjne małżeństwa po to żeby ludzie rodzili jak najwięcej dzieci bo kapłani i elity potrzebują jak najwięcej niewolników żeby ci robili na nich oraz ginęli ich wojnach oraz żeby elity i kapłani mieli kogo gnębić i nad kim się wywyższać! I dlatego elity i religie zmuszają ludzi do posiadania jak najwięcej dzieci i o to cała prawda o tym co tak naprawdę kryje się za zakazem antykoncepcji i aborcji pod przykrywką ochrony życia oraz tępieniu homoseksualizmu, gender i lgbt oraz o ochronie instytucji małżeństwa. Aborcja, antykoncepcja, homoseksualizm, bezwyznaniowość oraz nie zawieranie tradycyjnych małżeństw w świątyniach są niewygodne dla władców państw (np prezydent, cesarz, król) elit i kapłaństwa i dlatego z tym walczą i je demonizują.
Ogarnięty
2 miesiące temu
Ludzie uważają homoseksualizm za nienormalność bo im to się wmawia odkąd powstały patriarchalne cywilizacje oraz dlatego bo przez tysiąclecia zmuszano ludzi do takiego światopoglądu,tak samo jak do wiary w Boga oraz do praktykowania i wyznawania różnych religii. Polecam poczytać teksty na Jasnej Polsce : 1. Uważaj! To nie Twoje myśli ! 10 meta – programów matrixu, które non-stop miesza nam w głowie 2.4 Główne zmiany w Ciele i 7 ciężkich wzorców, które uwalniasz
Nicka
2 miesiące temu
To przedszkole to dla mniejszości będzie? Głowy nie polecą?
hybryda
2 miesiące temu
To jest bardzo tragiczne ze zmusza sie nas do zaakceptowania rzeczy ktore calkowicie odbiegaja normalnosci !
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić