Przedszkola edukujące o LGBT+. Nowy projekt w Niemczech

19

W Berlinie już wkrótce mają zostać otwarte dwa przedszkola dla gejów i lesbijek - informują niemieckie media. Jak tłumaczą autorzy pomysłu, to część projektu pilotażowego, mającego na celu edukowanie dzieci na temat homoseksualizmu i LGBT+. Inicjatywa budzi wątpliwości, gdyż w jej realizację zaangażowany jest socjolog, któremu zarzuca się promowanie... pedofilii.

Przedszkola edukujące o LGBT+. Nowy projekt w Niemczech
Przedszkola będą edukować z zagadnień LGBT+. Zdj. ilustracyjne (Pixabay)

Dwa przedszkola skupiające się na edukacji dzieci w tematyce LGBT+ mają zostać otwarte w Berlinie na wiosnę przyszłego roku. Projekt pilotażowy został zainicjowany przez berlińską poradnię gejowską w ramach szerszej inicjatywy, obejmującej m.in. otwarcie wielopokoleniowego domu dla osób LGBT+ - informuje niemiecki portal "Focus".

Koncepcja jest taka sama, jak w innych przedszkolach - podkreśla dyrektor zarządzający poradnią, Marcel de Groot w rozmowie z "Bild". Z tą różnicą, że dzieci mają mieć styczność z "queerowym stylem życia, na przykład poprzez książki, w których zakochuje się dwóch mężczyzn, a nie tylko książę i księżniczka" - wyjaśnia.

Do placówek ma zostać przyjętych łącznie 90 dzieci. Jak przekazano na stronie poradni, personel przedszkoli nie musi określać się jako LGBT+, ale musi zgadzać się z opinią, że to środowisko powinno być "widoczne dla dzieci".

 Jeden z członków zarządu propaguje pedofilię?

Sprawa wywołała poruszenie w Niemczech, jednak nie ze względu na sam pomysł, a na skład zarządu akcjonariusza poradni gejowskiej, która za nim stoi. Jednym członków rady nadzorczej jest bowiem socjolog, któremu od blisko 40 lat zarzuca się… propagowanie pedofilii.

Rüdiger Lautmann w 1994 roku wydał książkę "Die Lust am Kind. Portret pedofila", w której według niektórych czytelników bronił pedofili. Trzy lata później przyczynił się do powstania broszury o dzieciach i seksualności, w której stwierdzono, że seksualność między dziećmi i dorosłymi jest "zasadniczo afirmowana". W 1979 r. z kolei walczył o usunięcie z kodeksu karnego paragrafu kryminalizującego akty seksualne na dzieciach poniżej 14 roku życia.

Sam Lautmann odrzuca zarzuty. Nie uważa się za zwolennika pedofilii i tłumaczy, że chciał jedynie "zrozumieć i opisać" tę dewiację. Od kiedy fakt zaangażowania socjologa w projekt związany z dziećmi ujrzał światło dzienne, dyrektor zarządzający spółką odpowiedzialną za stworzenie przedszkoli próbuje uspokoić społeczeństwo.

- Lautmann nie ma nic wspólnego z codzienną działalnością przedszkola – zapewnia dyrektor w rozmowie z "Bild". - Moim zdaniem byłoby to zbyt problematyczne – dodaje de Groot i informuje, że teraz obowiązkami związanymi z obszarami opieki dziennej nad dziećmi zajmie się Senacki Departament Edukacji.

Zobacz także: Polacy o małżeństwach jednopłciowych. Lider partii opozycyjnej mówi, czego by nie poparł
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić