o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

Przedszkola i żłobki zostają zamknięte. Jest kilka wyjątków

4
Podziel się

Rząd zdecydował, że od 29 marca do co najmniej 11 kwietnia zawieszona będzie działalność przedszkoli i żłobków. Są jednak pewne wyjątki. Kto może skorzystać z opieki?

Przedszkola i żłobki zostają zamknięte. Jest kilka wyjątków
Przedszkole (Pixabay)
bErmswwR

Ze względu na wysokie wzrosty zakażeń koronawirusem rząd postanowił wprowadzić nowe ograniczenia. Jedno z nich polega na zawieszeniu stacjonarnego funkcjonowania publicznych i niepublicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz innych form wychowania przedszkolnego. Od poniedziałku zamknięte są również żłobki.

Kto może zaprowadzić dziecko do przedszkola?

W rządowym rozporządzeniu wprowadzono kilka wyjątków. Dyrektorzy przedszkoli mają obowiązek organizowania zajęć dla dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

bErmswwT

Kto jeszcze może zaprowadzić swoje pociechy do przedszkola? Taką możliwość mają m.in. pracownicy medyczni, pomocy społecznej, służb porządkowych i oświaty.

Powrót do przedszkoli, żłobków i szkół. Kiedy?

Na razie nie wiadomo, kiedy placówki oświatowe znów zaczną działać w tradycyjny sposób. Aktualne ograniczenia obowiązują do 11 kwietnia. Być może później rząd zdecyduje się na zniesienie niektórych restrykcji. Wszystko zależy oczywiście od tego, w jakim kierunku zmierzy epidemia koronawirusa w Polsce.

bErmswwZ

Zamykanie placówek nie podoba się wielu rodzicom. Niektórzy skarżą się, że mają poważne problemy z zapewnieniem opieki swoim dzieciom. Ponadto uważają, że nauka zdalna jest nieefektywna i stwarza wiele trudności.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErmswxu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(4)
Podzielonym r...
4 miesiące temu
A co z reszta obywateli co oni nie pracuja nadal chodza do pracy. Najwieksza krzywde tymi lockdownami zrobiliscie dzieciakom i rozwalacie drobna przedsiebiorczosc. To obywatele placa podatki i nie maja normalnego dostepu do lekarzy a ich dziecido szkol. Grypa jest byla i bedzie jak zawsze 2 razy do roku i co roku mutuje. Skonczcie z oszukiwaniem narodu.
Dorcia
4 miesiące temu
Dalsze dzielenie Polski na tych bardzo potrzebnych i nie potrzebnych. Może jak jesteśmy tak inni to może niech budżetówka płaci podatki, a my ich nie płaćmy. Jak tak można było zrobić i powiecie mi jak można szanować takich ludzi jak są w rządzie przecież to wstrętne nadete buce
BAN1
4 miesiące temu
Coraz więcej wyjątków. Czyli w przedszkolu więcej dzieci, więcej nauczycieli, więcej obsługi, więcej roznoszących zarazki. A te dzieci poprzez pracę rodziców są więcej narażone na chorobę. Więc zamknięte przedszlola to fikcja. Jak coś jest zamknięte to się tam nie wchodzi Ban1
bErmswxv
ewak
4 miesiące temu
od dziś?przecież jak te dzieci miały się zarazić to już się zaraziły.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić