Przerażające dane. Tak źle na Ziemi nie było od 3,6 mln lat

166

Zakładano, że koronawirus w znacznym stopniu pomoże zmniejszyć spodziewaną emisję gazów cieplarnianych. Niestety, tak się nie stało. Według wyliczeń specjalistów kolejna bariera została przełamana.

Przerażające dane. Tak źle na Ziemi nie było od 3,6 mln lat
(Getty Images)

Obliczenia National Oceanic and Atmospheric Administration (NOAA) dają do myślenia. Według nich poziom dwutlenku (CO2) i metanu w atmosferze w 2020 roku nadal wzrastał i osiągnął najwyższy poziom od 3,6 mln lat. Informuje o tym CBS News.

Koronawirus nie doprowadził do wyraźnego zahamowania emisji gazów cieplarnianych, ale trzeba podkreślić, że mogło być jeszcze gorzej. Naukowiec z Global Monitoring Laboratory NOAA Pieter Tans szacuje, że 2020 rok pod kątem wzrostu byłby rekordowy, gdyby nie pandemia.

Mimo wszystko jest to piąty największy wzrost roczny, odkąd zaczęto mierzyć skoki stężenia CO2. Eksperci zajmują się tym od 63 lat.

Eksperci biją na alarm. Ilość CO2 w atmosferze rośnie!

Scripps Institution of Oceanography na UC San Diego podkreśla, że ilość CO2 gromadzącego się w atmosferze nieustannie rośnie.

Najpierw w ciągu ponad 200 lat poziom CO2 wzrósł o 25 proc., ale teraz, nieco ponad 30 lat później, poziom wzrósł już 50 proc. - zaznaczyła ta instytucja.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić