aktualizacja 

Przylecieli z Grecji. Pięć osób wpadło na lotnisku w Katowicach

126

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Katowicach-Pyrzowicach zatrzymali pięciu obywateli Syrii, którzy usiłowali dostać się do Polski, posługując się dokumentami stwierdzającymi tożsamość innej osoby, lub dokumentami podrobionymi.

Przylecieli z Grecji. Pięć osób wpadło na lotnisku w Katowicach
Pięciu obywateli Syrii zatrzymanych na lotnisku z cudzymi lub sfałszowanymi dokumentami tożsamości (SG)

Funkcjonariusze Straży Granicznej z PSG w Katowicach-Pyrzowicach przeprowadzili kontrolę legalności pobytu wobec pasażerów, którzy przylecieli z Aten (Grecja).

Pięciu mężczyzn (w wieku od 21 do 38 lat) podczas kontroli przedstawiło dowody osobiste, które - jak się okazało - nie należały do nich bądź też nosiły znamiona fałszerstwa.

Były to dowody belgijski, portugalski, polski, węgierski i rumuński. Po dokonanych sprawdzeniach okazało się, że belgijski i polski dowód osobisty figurują w bazach SIS RECAST i INTERPOL jako utracone i podlegające zatrzymaniu - relacjonuje Śląski Oddział Straży Granicznej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Imigranci wiwatują w białoruskim magazynie. Tłum wykrzykuje jedno

Cudzoziemcy zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom i posłużenia się dokumentami należącymi do innych osób lub posłużenia się dokumentami podrobionymi na wzór oryginału.

Obcokrajowcy przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów oraz wyrazili zgodę na dobrowolne poddanie się karze zaproponowanej przez prokuratora, w wysokości od 3 do 4 miesięcy pozbawienia wolności z zawieszeniem jej wykonania na okres jednego roku.

Z uwagi na fakt, że obcokrajowcy przebywali na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, nie posiadając do tego tytułu prawnego, zostali ukarani mandatami w wysokości od 100 do 500 złotych - przekazał Śląski Oddział Straży Granicznej.

Ponadto Komendant Placówki Straży Granicznej w Katowicach - Pyrzowicach wszczął z urzędu postępowanie administracyjne dotyczące wydania Syryjczykom decyzji zobowiązujących do powrotu.

Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić