"Putin zabójca". Nawalny udostępnił na Twitterze 2-godzinne nagranie

Znany rosyjski opozycjonista zabrał głos w sprawie wojny w Ukrainie. Udostępnił 2-godzinny program członków swojej partii, w którym relacjonują oni atak na Kijów. Nazwał przy tym Władimira Putina zabójcą. Wcześniej mówił, że wojna spowoduje ogromne straty dla Rosji.

"Putin zabójca". Nawalny udostępnił na Twitterze 2-godzinne nagranie
Aleksiej Nawalny (PAP)

Rosja zaatakowała Ukrainę 24 lutego. Od tego czasu armia najeźdźców powoli i z dużymi stratami przesuwa się w głąb kraju. Jednym z głównych celów Władimira Putina jest zdobycie stolicy. Ukraińcy, jak dotąd, skutecznie bronią Kijowa.

Ostre słowa Nawalnego

Tymczasem fala protestów rośnie również w samej Rosji. Wiele znanych osób sprzeciwia się inwazji wojsk swojego kraju na Ukrainie. Głosy zabierają przedstawiciele opozycji oraz rosyjskiej inteligencji, a nawet członkowie rodzin zbliżonych do Putina.

Zareagował również znany rosyjski opozycjonista Aleksiej Nawalny, którego reżim wsadził za kraty. Na Twitterze polityk udostępnił ponad 2-godzinne nagranie programu specjalnego, który przygotowali członkowie jego partii.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

"Putin zabójca"

W programie na bieżąco relacjonowany jest atak wojsk Putina na Kijów, po poniedziałkowych negocjacjach pokojowych na linii Ukraina-Rosja. Omawiane są dramatyczne skutki tej inwazji dla Rosji.

Nawalny skomentował program krótko: "Program specjalny. Szturm Kijowa. Putin zabójca". W komentarzach pod jego postem pojawiają się głównie komentarze wspierające Ukrainę.

Nawalny przeciwny wojnie

Już wcześniej Nawalny odniósł się do inwazji wojsk Rosji na Ukrainie. W czasie rozprawy w rosyjskim łagrze potępił działania wojenne. - Jestem przeciwny wojnie. [...] Doprowadzi to do ogromnej liczby ofiar, zniszczenia istnień i przyszłego zubożenia obywateli Rosji – oświadczył Nawalny.

Opozycjonista stwierdził, że wypowiedzenie wojny przez Władimira Putina to "odwrócenie uwagi od stagnacji gospodarczej i problemów społeczno-politycznych Rosji". Poprosił też, by jego oświadczenie znalazło się w protokole z rozprawy.

Zobacz także: Jaką rolę odegra Łukaszenka? "To zakładnik Putina"
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić