o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
ESO
|

Raport WHO. Wstrząsające dane. Polska wyprzedziła Brazylię

379
Podziel się

Dane Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dot. koronawirusa z ostatniego tygodnia są wstrząsające. Z cotygodniowego raportu wynika, że liczba zachorowań COVID-19 na całym świecie rośnie od 8 tygodni. Największą liczbę nowych zgonów w całej Europie w minionym tygodniu odnotowano w Polsce. Wskaźnik zgonów zakażonych na 100 tys. osób w naszym kraju jest wyższy nawet niż w Brazylii.

Raport WHO. Wstrząsające dane. Polska wyprzedziła Brazylię
Dane Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dot. koronawirusa z ostatniego tygodnia są wstrząsające. (Getty Images)
bDXGryCZ

W ciągu ostatnich 7 dni na całym świecie wykryto 5 236 922 nowych zakażeń COVID-19. Jak wynika z cotygodniowego raportu WHO jest to o 14 proc. więcej niż przed tygodniem i najwięcej w ciągu tygodnia na całym świecie od początku pandemii.

W ostatnim tygodniu (12-18 kwietnia) na COVID-19 zmarło 83 305 osób na całym świecie. To o 8 proc. więcej niż w zeszłym tygodniu. Liczba zgonów zakażonych COVID-19 przekroczyła 3 miliony w minionym tygodniu.

bDXGryDb

Większość wszystkich przypadków nowych zakażeń koronawirusem (89 proc.) wykrytych na świecie w ostatnim tygodniu odnotowano w Europie (31 proc.), obu Amerykach (29 proc.) i Azji Południowo-Wschodniej (29 proc.). Największy wzrost zakażeń odnotowano w regionie Azji Południowo-Wschodniej, aż o 57 proc. więcej niż w zeszłym tygodniu.

Najmniej przypadków zakażeń SARS-CoV-2 w ostatnich 7 dniach wykryto w Afryce - 54 297. Jednak na tym kontynencie odnotowano 7 proc. wzrost zakażeń w stosunku do ubiegłego tygodnia.

bDXGryDh

Największą liczbę nowych przypadków zakażeń koronawirusem odnotowano w Indiach (1 429 304 nowych przypadków; wzrost o 64 proc.), Stanach Zjednoczonych (477 778 nowych przypadków; wzrost o 2 proc.), Brazylii (459 281 nowych przypadków; spadek o 1 proc.), Turcji (414 312 nowych przypadków; wzrost o 17 proc.) i Francji (233 275 nowych przypadków; spadek o 12 proc.)

W Europie najwięcej nowych przypadków wykryto w Turcji (414 312 nowych przypadków; wzrost o 17 proc.), we Francji (233 275 nowych przypadków; spadek o 12 proc.) oraz w Niemczech (143 994 nowe przypadki; wzrost o 28 proc.).

Polska wyprzedziła Brazylię

Polska, podobnie jak w zeszłym tygodniu zajęła niechlubne pierwsze miejsce wśród europejskich krajów, gdzie odnotowano największą liczbę zgonów z powodu SARS-CoV-2. W naszym kraju zmarło 3 611 osób, co stanowi 9,5 nowych zgonów na 100 tys. mieszkańców, liczba zgonów w ostatnim tygodniu wzrosła o 4 proc. Porównywalnie w Brazylii liczba zgonów wyniosła 20 031, co stanowi 9,4 nowych zgonów na 100 tys. osób.

Na drugim miejscu znalazła się Ukraina (2 772 nowych zgonów; 6,3 nowych zgonów na 100 tys. osób; wzrost o 3 proc.) i na trzecim Włochy ( 2 753 nowych zgonów; 4,6 nowych zgonów na 100 tys. osób; spadek o 14 proc.)

bDXGryDi
Zobacz także: Nieoficjalnie: będzie luzowanie obostrzeń. Gorący komentarz prof. Andrzeja Fala
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDXGryDC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(379)
nonie
2 tyg. temu
Tak wyprzedziła Brazylię w oszustwie i głupocie.
tomaszek
2 tyg. temu
no a nie chodzi o to aby odciążyć system? nie chodzi również o to aby nas przetrzebić jak stonkę?
Rysiek
2 tyg. temu
W końcu Polska jest w czymś liderem ??? nareszcie
bDXGryDD
Poszukiwana
2 tyg. temu
Brazylia nie robiła lockdownu. U nas zamykanie gospodarki tylko pogarsza sprawę.
Zgroza
2 tyg. temu
No coz, kraj z pisowskiego kartonu. Trzeci swiat, w dodatku fundamentalistyczny.
maq
2 tyg. temu
No to mamy rekord. Wreszcie się mają czym pochwalić w TVP. Za 6mld, które mogli dać na służbę zdrowia to im Kurski to piewrwsze miejsce w ilości zmarłych na świecie w ramki oprawi.
...
2 tyg. temu
dobrze ze jak niemcy proponowaly pomoc to nasi na stolkach odrzucili te pomoc! a co! oni sie zaszczepili a zwykly kowalski moze umierac
Andrzej
2 tyg. temu
Należy natychmiast otworzyć wszystkie szkoły i objąć w zgonach pierwszeństwo absolutne.
...
2 tyg. temu
kiedy wywala tego etiopczyka? juz rok temu twierdzil ze chiny pokonaly wirusa a teraz wielkie zdziwienie? nie ma co im wierzyc, bo gosciu klamal w zywe oczy, a nadal jest na stolku
...
2 tyg. temu
kiedy wywala tego etiopczyka? juz rok temu twierdzil ze chiny pokonaly wirusa a teraz wielkie zdziwienie? nie ma co im wierzyc, bo gosciu klamal w zywe oczy, a nadal jest na stolku
Robert
2 tyg. temu
Zastanówcie się zanim coś napiszeszecie. Zapomnieliście jak wiele osób lekceważy obowiązujące zasady - w marketach, tramwajach i na ulicach ludzie chodzą z maskami na brodach lub bez masek. To my jako społeczeństwo jesteśmy winni tej sytuacji.
chcieliscie t...
2 tyg. temu
w 2020 roku 2 mld na pisia propagannde zamiast na sluzbe zdrowia; W budzecie 2021 tez jest 2 mld na propagande w TVPiS zamiast na sluzbe zdrowia;
Kalkstein
2 tyg. temu
Niech Polaki umierajom masowo
bDXGryDv
RR286
2 tyg. temu
Dziękujemy wam wyborcy PiS kupieni za pińcet. Ciekawe co nas jeszcze czeka dzięki waszej bezmyślności?
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić