Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 
aktualizacja 

Rok 2021 może być fatalny. Konsekwencja pandemii COVID-19

20

David Beasley podzielił się obawami odnośnie konsekwencji pandemii COVID-19. Szef Światowego Programu Żywnościowego spodziewa się, że w 2021 roku świat dotknie klęska głodu. Jako główną przyczynę Beasley wskazał niewystarczające dofinansowanie.

Rok 2021 może być fatalny. Konsekwencja pandemii COVID-19

David Beasley poruszył temat klęski głodu w rozmowie z Associated Press. Szef Światowego Programu Żywnościowego (WFP) przyznał, że do zaspokojenia potrzeb żywnościowych mieszkańców państw dotkniętych pandemią COVID-19 organizacji brakuje 15 miliardów dolarów.

Koronawirus spowoduje na świecie klęskę głodu

Szef WFP wyjaśnił, że 10 mld dolarów potrzeba do wykarmienia niedożywionych dzieci z całego świata. Z kolei pozostałe pieniądze miałyby zostać przeznaczone na zapobieżenie światowemu głodowi.

David Beasley wytłumaczył, że przez pandemię rządy musiały wyłożyć dodatkowe środki na walkę z koronawirusem. W konsekwencji zabrakło funduszy, które pierwotnie miały zostać przeznaczone właśnie na walkę z głodem.

Zobacz także: Zobacz też: Szczepionka na koronawirusa. Ważna informacja UNICEF

Światowy Program Żywnościowy w 2020 roku otrzymał Pokojową Nagrodę Nobla. David Beasley przyznał, że otrzymuje liczne zaproszenia od dziennikarzy. Jednak nie przekłada się to na wzrost finansowania WFP.

Teraz każdy chce się spotkać z laureatem Pokojowej Nagrody Nobla – przyznał David Beasley.

David Beasley określił klęskę głodu, jaka wydarzy się w 2021 roku, "biblijną". Podkreślił, że WFP musi skupić się na walce nie tylko z głodem, lecz także destabilizacją i migracją.

To będzie głód na biblijną skalę. (...) W tej chwili naprawdę musimy skupić się na górach lodowych, a góry lodowe to głód, destabilizacja i migracja – podkreślił David Beasley.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić