Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

Rok szkolny 2020/2021. Sprawdź, kiedy wypadają dni wolne [KALENDARZ]

1
Podziel się:

1 września uczniowie znów pójdą do szkół. Z pewnością wielu z nich już zaczęło się zastanawiać, kiedy będzie kolejne wolne. Przeanalizowaliśmy kalendarz roku szkolnego 2020/21 i wiemy, kiedy uczniowie będą mogli złapać oddech od lekcji.

Rok szkolny 2020/2021. Sprawdź, kiedy wypadają dni wolne [KALENDARZ]
Rok szkolny 2020/2021. Kiedy wolne od szkoły? (Pixabay)

Przez cały wrzesień zajęcia będą odbywać się zgodnie z planem. Pierwszy dzień wolny od lekcji w roku szkolnym 2020/2021 wypada 14 października. Tego dnia obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej.

W tym roku 1 listopada (Wszystkich Świętych) wypada w niedzielę, więc nie ma dodatkowego dnia wolnego. Inaczej sprawa wygląda w przypadku 11 listopada (środa), kiedy to obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości.

Przerwa bożonarodzeniowa rozpocznie się 23 grudnia i potrwa do końca grudnia. Wolny będzie też 1 stycznia (Nowy Rok) i 6 stycznia (Trzech Króli).

Zobacz także: Maseczki wrócą jesienią? Szef GIS komentuje

Ferie zimowe 2021. Kiedy?

  • 18 sty.-31 sty.: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie
  • 25 sty.-7 lut.: podlaskie, warmińsko-mazurskie
  • 1 lut.-14 lut.: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie
  • 15 lut.-28 lut.: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie

1 kwietnia rozpocznie się wiosenna przerwa świąteczna. 4 kwietnia obchodzić będziemy Wielkanoc, a dzień później w kalendarzu widnieje Poniedziałek Wielkanocny. Do codziennych obowiązków wrócimy 7 kwietnia.

Matura 2021. Kiedy wypada?

Nim nadejdzie czas matur, uczniów czeka majówka. W tym roku 1 maja (Międzynarodowe Święto Pracy) przypada w sobotę. Dodatkowe wolne będziemy mieli zatem jedynie 3 maja (Święto Konstytucji 3 Maja).

Uczniowie szkół średnich, którzy w tym roku nie przystępują do matury, będą mieć wolne w dniach 4-6 maja. Wówczas odbędą się egzaminy z języka polskiego, matematyki i j. angielskiego (p. podstawowy). Egzaminy ósmoklasisty wypadają w dniach 25-27 maja.

Boże Ciało przypada w tym roku na 3 czerwca. To kolejny dzień wolny od edukacji. Rok szkolny zakończy się z kolei 25 czerwca.

W tym roku szkolnym uczniowie będą uczęszczać do szkół przez 188 dni. 177 dni spędzą natomiast poza salami lekcyjnymi. Przedstawione wyżej dni nie są wszystkimi wolnymi. O dodatkowych zadecydują dyrektorzy.

Czytaj także:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1)
aniaa
2 lata temu
A czy za 1 maja i tak nie należy się dodatkowy dzień wolny? Przecież nie tylko uczniowie mają wolne, ale też i pracownicy, w tym nauczyciele. Zgodnie z prawem za każde święto przypadające w sobotę, należy się dodatkowy dzień wolny od pracy.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić