aktualizacja 

Ogromne straty Rosjan. Ukraińcy publikują podsłuchaną rozmowę

Rosyjski żołnierz, który przebywa w obwodzie chersońskim, apeluje do matki o to, aby nie pozwoliła na zmobilizowanie członka rodziny. W przechwyconej rozmowie mówi o dużych stratach Rosjan i nawołuje, aby bliscy wyjechali za granicę, aby uniknąć mobilizacji.

Ogromne straty Rosjan. Ukraińcy publikują podsłuchaną rozmowę
Rosjanin błaga o uniknięciu mobilizacji (EPA, PAP, AA/ABACA)

Główny Zarząd Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy (HUR) regularnie przechwytuje rozmowy rosyjskich żołnierzy, te często świadczą o dużych problemach w szeregach Putina. W najnowszym nagraniu rosyjski żołnierz, który przebywa w obwodzie chersońskim, prosi rodzinę, aby zrobiła wszystko, by ich bliski uniknął mobilizacji.

"Jakkolwiek, ale niech tego uniknie"

Rosjanin wie, jak wygląda wojna w rzeczywistości i nie jest taka, jak opisują ją rosyjskie programy propagandowe. Nawołuje więc, aby członek rodziny ukrywał się przed poborem do wojska.

Jakkolwiek, ale niech tego uniknie. Może nawet zmienić kraj - mówi rosyjski wojskowy.

Matka sugeruje, że mógłby uniknąć mobilizacji z powodów zdrowotnych, ale wie, że są przypadki, kiedy do wojska "wciągano" mężczyzn z chorobami serca, nowotworami, a nawet niepełnosprawnych. Dlatego jedynym wyjściem mogłaby być ucieczka za granicę.

Duże straty Rosjan

Żołnierz armii Putina sugeruje, że duże kolejki na granicy z Gruzją to nic i lepiej, żeby udało się wyjechać. W rozmowie z matką przyznał także, że w ciągu ostatnich dni Rosjanie niosą ogromne straty w obwodzie chersońskim.

Dużo rannych. Mieliśmy kilka bardzo trudnych dni, wywoziliśmy dziesiątki rannych. A teraz głównie chowamy się w okopach - opowiada Rosjanin.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Ofensywa w obwodzie chersońskim

W czwartek brytyjskie ministerstwo obrony potwierdziło, że Ukraina zaczęła nową fazę ofensywy w obwodzie chersońskim. W ten sposób stawia Rosjan przed dylematem, czy bronić całego obszaru, czy skoncentrować się na najbardziej realnych do utrzymania częściach tego regionu.

Brytyjski resort podał, że posuwając się na południe, jednostki ukraińskie przesunęły linię frontu o dodatkowe 20 km, zdobywając przede wszystkim pozycje wzdłuż wschodniego brzegu (rzeki) Ingulec i zachodniego brzegu Dniepru, ale nie zagrażając jeszcze głównym rosyjskim pozycjom obronnym

Siły rosyjskie zazwyczaj wycofywały się - napisano w codziennej aktualizacji wywiadowczej.
Zobacz także: Rosjanie zmiażdzeni w obwodzie donieckim. Nagranie z akcji
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić