Marcin Lewicki| 

Rosyjska propaganda: szef ukraińskiego wywiadu chciał zabić swoją żonę

Nie milkną echa próby zabójstwa Marianny Budanowej. Żona szefa ukraińskiego wywiadu została otruta. Kobieta przeżyła i jest w trakcie leczenia, a za winnych uznaje się Rosjan. Kremlowscy propagandyści uważają jednak, że za próbą morderstwa stoi sam... Kyryło Budanow.

Rosyjska propaganda: szef ukraińskiego wywiadu chciał zabić swoją żonę
Rosyjscy propagandyści jak zawsze stawiają tezy "z kosmosu" (Twitter)

Kyryło Budanow to postrach Rosji. Szef ukraińskiego wywiadu wielokrotnie dał się poznać jako bezwzględna i skuteczna osoba. Zasłynął wielokrotnie

To on odpowiada za pozyskanie informacji wspomagających obronę Kijowa, to on zorganizował wymianę jeńców uwalniającą obrońców Azowstalu. Bardzo możliwe także, że ukraiński wywiad odpowiada za zamach na Darię Duginę - propagandystkę i córkę Aleksandra Dugina.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: WP News wydanie 15.11, godzina 16:50

Z medialnych informacji, że celem otrucia nie była żona szefa ukraińskiego wywiadu, Marianna Budanowa, a właśnie jej mąż. Ukraińskie media zaznaczają, że kobieta "zatruła się ciężkimi metalami", ale jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Za otrucie ukraińskiej działaczki i byłej doradczyni burmistrza Kijowa Witalija Kliczki odpowiada najpewniej rosyjski wywiad. Kremlowska propaganda jest jednak innego zdania.

Niestworzone opowieści rosyjskich propagandystów

W programie Olgi Skabajewej (jednej z czołowych rosyjskich propagandystek) padła szokująca teza dotycząca próby zabójstwa Budanowej. Według niej, za próbą zamordowania żony stoi... Budanow.

Według tej "tezy" szef ukraińskiego wywiadu jest "homoseksualistą chorym na chorobę afektywną dwubiegunową".

Swoje niestworzone opowieści rosyjscy propagandyści okrasili uśmiechami i rozbawieniem.

Nagranie z programu Skababajewej skomentował w swoim stylu doradca szefa MSW Ukrainy, Anton Heraszczenko.

Jak myślicie, dlaczego temat zatruć jest tak ważny dla rosyjskich propagandystów? - nawiązując tym samym do licznych przykładów otrucia polityków opozycji przez wł
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić