Rosyjski transport zatrzymany. Aby ruszyć, musi zapłacić 12 tys. zł

Zatrzymano kierowcę ciężarówki, który wiózł transport z Niemiec do Rosji. Funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego przekazali, że kierowca nie miał ważnych dokumentów. Aby ruszyć dalej, musi zapłacić wysoką kaucję.

Rosyjski transport zatrzymany. Aby ruszyć, musi zapłacić 12 tys. zł
Rosyjski transport zatrzymany. Aby ruszyć musi zapłacić wysoką kaucję (Pixabay, Pixabay)

Do zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 68 w powiecie bialskim. Funkcjonariusze ITD zatrzymali ciężarówkę do kontroli drogowej. Okazało się, że pojazd należy do rosyjskiej firmy transportowej. Kierowca miał przewozić 22 tony ładunku. Jechał z Niemiec do Rosji, podaje Lublin112.pl.

Inspekcja Transportu Drogowego poprosiła kierowcę o dokumenty. Podczas kontroli okazało się, że są nieważne. Sprawdzając zezwolenie uprawniające do tranzytu przez Polskę, funkcjonariusze ITD zauważyli, że dokument był ważny do 15 marca 2022 roku.

Mężczyzna nie miał innego zezwolenia. W związku z tym, auto rosyjskiej firmy transportowej trafiło na strzeżony parking. Dalej nie pojedzie. Transport będzie mógł ruszyć dalej pod dwoma warunkami.

Pierwszym z nich jest wpłata wysokiej kaucji. Potrzebne jest 12 tys. złotych na poczet kary. Ponadto, rosyjski przewoźnik musi okazać nowy, a przede wszystkim ważny dokument uprawniający do dalszej podróży. Wobec firmy wszczęto postępowanie administracyjne.

Nie wiadomo, co przewoził mężczyzna. Funkcjonariusze ITD nie podali takich informacji. Procedura, którą przeprowadzili w związku z nieważnością dokumentów, jest standardowym zabiegiem.

Zobacz także: To nie koniec sankcji wobec Rosji? Rzecznik MSZ: Te rzeczy są bardzo mocno na stole
Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić