Marcin Lewicki| 
aktualizacja 

Rosyjski żołnierz nie mógł już patrzeć. Spójrzcie, jak traktują rannych

Rosja ma problem z liczbą rannych wojskowych. To z kolei przekłada się na warunki, w jakich przetrzymywani są poszkodowani na wojnie żołnierze. W sieci pojawiło się właśnie nagranie autorstwa jednego z rosyjskich wojskowych. Był oburzony tym, co zobaczył na lotnisku. Film robi ogromne wrażenie.

Rosyjski żołnierz nie mógł już patrzeć. Spójrzcie, jak traktują rannych
Ranni rosyjscy żołnierze leżą na ziemi i czekają na pomoc (Twitter)

Bez wody, bez jedzenia, w palącym słońcu i na ziemi. Tak ranni rosyjscy żołnierze czekają na lotnisku w Rostowie, aby dostać się do Moskwy. Ich armia nie zapewnia im pomocy.

Opublikowane w sieci nagranie pokazuje skalę tego zjawiska. Autor materiału nie kryje zażenowania sytuacją.

Lotnisko wojskowe w Rostowie nad Donem. Przywieźli nas tu o 9 rano. Lot do Moskwy odwołano, bo zaatakował dron. Rozumiemy to, ale można było podstawić autokary. Na ziemi leży wielu rannych. Traktują nas jak bydło - opisuje rosyjski żołnierz, który przebywa na lotnisku.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Trwa wojna dronów? "Mamy wyścig miecza i tarczy"

Mężczyzna mówi, że wojskowi, którzy są w stanie chodzić, są w dobrej sytuacji, ale nie zazdrości tym, którzy nie mogą się poruszać samodzielnie. "Tłum na ziemi cierpi" - stwierdza wojskowy, który nagrał materiał.

Rosjanie coraz mocniej odczuwają skutki wojny

Dookoła widać wielu żołnierzy, którzy leżą skuleni na piasku i trawie, oczekując na powrót do domu. Autor nagrania wskazuje, że rosyjscy wojskowi nie mają powszechnego dostępu do pitnej wody i są bardzo głodni.

Całe szczęście nie pada deszcz - mówi z nieukrywaną ironią mężczyzna, który zrealizował film.

Rosjanie odczuwają skutki wojny w coraz bardziej zaawansowanym stopniu. Ataki przeciwników nie ograniczają się już wyłącznie do terenów Ukrainy (chociaż cały czas wojsko odbija kolejne miejscowości).

Ostatnio nasiliły się także działania militarne na terytorium Rosji, prowadzone z powietrza, przy użyciu specjalnych dronów bojowych. Tego typu ataki bardzo często zaskakują Rosjan i sprawiają im ogromne problemy.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić